Vdekja e 53-vjeçarit, Bardhi për Ramën: Shëndetësia një nga dështimet më të rënda

25/10/2020 - 21:36

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar një video ku paraqet fjalimet e Ramës dhe i ballafaqon me vdekjen e 53-vjeçarit nga Ndroqi, Lutfi Çekiri i cili për 3 ditë kërkonte serum sa tek QSUT tek Trauma.

Bardhi thotë se këmbana e alarmit po bie çdo ditë pasi shëndetësia është dështim i rëndë i Ramës.

Ai shton se për shkak të paaftësisë dhe papërgjegjshmërisë së qeverisë, familjet shqiptare po paguajnë shtrenjt.

Për më tepër Bardhi thotë se në shëndetësinë e Ramës ilaçet nuk janë të sigurta, sistemi i rrënuar, stafet mjekësore të keqpaguara si dhe shëndetësia falas nuk ekziston pasi qytetarët paguajnë tek privati.

STATUSI NGA GAZMENT BARDHI:

Shëndetësia është një nga dështimet më të rënda të Edi Ramës. Paaftësia, papërgjegjshmëria, vjedhja me koncesione e PPP po paguhen shumë shtrenjtë nga familjet shqiptare.

• Ilaçet nuk janë të sigurta.

• Sistemi është i rrënuar.

• Stafet mjekësore janë të keqpaguar. Shëndetësia falas nuk ekziston.

• Qytetarët harxhojnë mbi 300 milionë euro në vit tek privati.

Në video, Edi Rama vs. E Vërteta e qytetarit që humbi jetën duke kërkuar një serum nëpër spitale!

Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!

Denonco, shpërndaje këtë video.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy ditë pas takimit me mjekë dhe ekspertë të fushës së shëndetit publik, ku Qeveria u përfaqësua nga Zv.Ministri i Shëndetësisë dhe Mbroj

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka reaguar për heqjen e titullit qytetar nderi për Veton Surroin.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e Këshillit Bashkiak në Kukës për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" për publicistin e

“Sot, e mira do të qe të ishim në shesh, duke festuar me muzikë, brohoritje, fishekzjarre, trokitje gotash e sidomos përqafime…”, e nis l

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ripërsërit edhe njëherë thirrjen për politikën shqiptare se Gjykata Kushtetuese duhet të jetë fun

Një tjetër politikan shqiptar ka humbur betejën me koronavirusin.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur për vaksinën ndaj COVID-19 dhe oër përpjekjet që po bën qeveria për ta siguruar.

Në kuadrin e ditëve të fushatës kundër dhunës ndaj grave, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi u është drejtuar me një letër krerëve të Drejt

Partia Demokratike ka vijuar me akuzat në adresë të ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Ish deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi ka humbur të atin. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë Rakipi përmes një postimi në Facebook.