Veliaj: “Anti-KÇK” i bëri zap “lacat” ndaj ka më pak trafik në Tiranë (VIDEO)

14/02/2020 - 22:59

Dihet tashmë se kryebashkiaku i Tiranës nuk ka më kufi në llojin e tij të propagandës, por ndonjëherë arrin në kufijtë e qesharakes. Në një mbledhje të këshillit bashkiak të kryeqytetit ai po mburrte operacionin anti-KÇK më shumë sa vetë kryeministri Rama. Madje Veliaj tha se ky operacion kishte zhdukur “të fortët”dhe “lacat”nga qarkullimi aq sa ishte rralluar edhe trafiku në Tiranë.

“Një pjesë e trafikut në Tiranë është kot. Xhiro kot që të shohim makinën e re! Sa doli KÇK- ja që të kap dhe të pyet kujt e ke makinën ma trego i çik faturën shkuan të gjithë këto cubat dhe lacat në vrimën e miut dhe ra trafiku në Tiranë” – tha Veliaj. Kush ka udhëtuar këto ditë në rrugët e Tiranës e ka parë trafikun, por ndoshta kryebashkiaku flet për një planet tjetër.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arben Ahmetaj, ministër i Shtetit për Rindërtim erdhi nga Brukseli direkt në emisionin "Opinion" pas konferencës së donatorëve. Një shumë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë një paralajmërim të fortë në intervistën e dhënë për emisionin “Open” në TCH.

Procesi i rindërtimit do të jetë nën mbikqyrjen e rreptë të amerikanëve dhe europianëve.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha falenderon të gjitha shtetet që gjatë Konferencës së Donatorëve shprehën solidaritetin me Sh

Teksa në Bruksel u mbyll konferenca e donatorëve për procesin e rindërtimit në zonat e prekura nga tërmeti shkatërrimtar, nënkryetari i L

Konferenca e Donatorëve i ka kaluar pritshmëritë e kryeministrit Rama dhe jo vetëm, por edhe nevojat e Shqipërisë për procesin e rindërti

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur konferencën e donatorëve që po mbahet ende në Bruksel, me qëllim ndihmesën për kapërcimin e situatës

Gjermania ka dhuruar 11 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri, pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit të 2019-ës.

Fjalimin e tij në konferencën e donatorëve për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama e nisi duke thënë faleminderit në disa gjuhë të botës.

Gjatë fjalës së saj në Konferencën e Donatorëve, presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen teksa deklaroi se Bashkimi Europ