Veliaj: Po ta dija që ishte me shkollë nate, s’i thoja as kinge

06/05/2014 - 19:34

Tiranë, 6 maj 2014 - “Ta dija që kishte shkollë nate dhe kishte familjarë në burg për falsifikim patentash nuk do i thoja kinge”. Kjo ishte përgjigjja që I dha sot Ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj, deputetes së PD-së Majlinda Bregu, e cila me ironi në Komisionin e Integrimit deklaroi se janë shkarkuar 7 mijë persona, mes tyre dhe gra që nuk ishin kinge, apo nuk shkojnë në panaire.

Bregu përdori etiketimin që Veliaj përdori për Zyra Kolën, një prej grave të cilat më 1 maj protestuan para Pallatit të Kongreseve duke i kërkuar arsyet pse ishte shkarkuar nga puna. Veliaj tha se protesta para Panairit të Punës ishte organizuar nga opozita për të shkatërruar aktivitetin e organizuar nga qeveria.

“Nëse alternativa është shko e prish aktivitetin tjetër nuk është normale. Ajo protestë ishte organizuar nga PD. Unë nuk mendoj, por e di. Të katër 4 gratë ishin drejtuese në PD. Nuk do t’i thoja kinge po ta dija që ishte me shkollë nate dhe kishte njerëz në burg për falsifikim patentash”,- tha Veliaj.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Rama njoftoi se duke filluar nga data 1 qershor do të lejohet qarkullimi i automjeteve në të gjithë vendin.

Kryeministri Rama, në daljen e tij të fundit kushtuar Covid-19, u shpreh se kjo do të jetë java e fundit me masa kufizuese.

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak minuta më parë se mbrëmjen e sotme, në orën 21.00, do të komunikojë për herë të fundit për atë që e

Teksa kanë ngelur dhe katër ditë nga afati për përfundimin e Reformës Zgjedhore, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe nënkryetari i kësa

Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të mesazhit të diplomatit të huaj, duke thënë se shërben si një kambanë alarmi për të gjithë.

Presidenti Ilir Meta sqaron plaftormën e tij me 14 pika për realizimin e Reformës në Drejtësi dhe integrimin e Shqipërisë në BE.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf në selinë blu.

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia ka akuzuar qeverinë pas infektimit të mjekëve dhe infermierëve në QSUT.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim shumë të hapur dhe konstrukitv me Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan N

Kryeministri Edi Rama shkruan në Facebook se parku fotovoltaik i Karavastasë do të jetë më i madhi në Ballkan dhe kjo sipas tij, do të je