“Vetëm ty s’të preku ngjarja o antinjeri, i vrave për së dyti”

11/08/2018 - 21:03

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht vrasjeve tronditëse në Resulaj ai nuk ka gjetur ende kohë për të shprehur ngushëllime.

Në një postim në Facebook, Berisha thotë se masakra e Selenicës ka prekur gjithë kombin dhe është lajm në median ndërkombëtare, ndërsa shton se i vetmi që nuk reagon është kryeministri Edi Rama.

POSTIMI I PLOTË

Nje masaker qe tronditi Shqiperine dhe beri lajme boteror por nuk te preku ty o skizofren! Njemije here turp o faqezi antishqiptar dhe antinjeri!

Miq, masakra ne Resulaj te Selenices, ne te cilen nje xhelat i vertet mori jeten e tete femijeve, burrave, grave te pafajshem dhe plagosi disa te tjere, ka shkaktuar dhimbje, tronditje dhe zi ne zemren dhe votren e çdo shqiptari.

Kjo masaker makabre ka perbere nje lajm boteror ne te gjitha mediat e medha te botes. Por kjo masaker nuk ka perbere lajm, nuk eshte denuar dhe nuk eshte thene nje fjale ngushelluese familjareve nga monstra ne krye te qeverise dhe funderrinat e tjera te kabinetit te skizofrenit, i cili me heshtjen e tij paranojake i vrau per se dyti viktimat e Selenices!

Me kete rast dua ti them monstres ne krye te qeverise, njeqind e njemije here turp o faqezi, antishqiptar dhe antinjeri, ty dhe funderrinave qe te rrethojne! sb

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas dekretit të Presidentit Meta për Sandër Lleshaj.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë në Twitter pas dekretit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për Sandër Lleshajn si ministër

Presidenti Ilir Meta është ‘dorëzuar’. Mësohet se ai ka dekretuar emrin e Sandër Lleshajt si Ministër i Brendshëm.

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një dalje për mediat ka folur për përgjysmimin e projekt-buxhetit të 2019-s.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook mesazhin e qytetarit dixhital, ku thotë se vizita e djeshme e zv.mi

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, përmes deputetes Orjola Pampuri.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë madhore, Gjeneral Brigade Sandër Lleshaj, duke i hapur kësh

I ftuar në emisionin “Politika Online” në Gazeta Shqiptare, sekretari i grupit parlamentar të PS-së, Ervin Bushati paralajmëron të njëjti