VIDEO/ Rama mesazh urimi gazetarit “rilindas”

13/03/2018 - 16:48

Në ditën e lindjes së tij, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë të thjeshtë urimi por majft suprizuese për gazetarin e News24, Enrik Mehmeti me një videomesazh personal, ku e konsideron atë rilindas.

Në videoselfien e bërë teksa udhëton, kryeministri Rama e uron për ditëlindjen e 32-të dhe nuk mungon as një përqafim në distancë.

"Enrik edhe 100! 32 edhe 32 edhe 32 dhe pastaj edhe 32 të tjera. Tamam vlonjat i fortë, i paepur dhe patjetër rilindas. Të përqafoj!", thotë në urimin e tij kryeministri.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila deklaroi se në protestën e studentëve duhet të marrin pje

"Edi Rama dhe Erion Veliaj së bashku, kanë ndryshuar planin urbanistik të qytetit, në mënyrë që eksponentët e krimit të organizuar të

Kryeministri Edi Rama edhe sot nuk i është ndarë thumbimeve e ironive për rivalin e tij , kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Monika Kryemadhi gjatë një takimi me strukturat e LSI-së në Pogradec deklaroi se kërkesat e studentëve reflektojnë gjendjen e vërtetë të

Teksa vëmendja politike dhe ajo e mbarë popullit është përqendruar te protesta e studentëve, mes tyre dhe kryeministrit Edi Rama ka pasur

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar.

Ndërkohë që protesta e studentëve vijonte para oborrit të Parlamentit, disa deputetë të Partisë Demokratike dhe të LSI-së po bëheshin gat

Më herë kreu i Forumit Rinos Eurosocialist, Eljo Hysko postoi në rrjetet sociale një status ku lajmëronte dorëheqjen nga të gjitha pozici

Edhe pse prej disa ditësh studentët protestojnë në pritje të plotësimit të 8 kërkesave të tyre, kjo nuk e pengon kryeministrin Edi Rama t

Ish-deputeti i Durrësit, Gazmend Oketa, ka rrëmbyer vëmendjen mediatike dy ditët e fundit me rikthimin e tij në PD dhe përfshirjen në