Videoja e Lleshajt: ‘Policët, fytyra jonë’, Vasili: Dorëhiqu!

11/02/2019 - 18:38

“Kur mos të më shihni mua shpesh, do më shihni tek fytyra e policëve. Shihni ata, si të jenë ata, ai jam unë. Në qoftë se do i shihni policët me krimin, dijeni që jam unë me krimin. Në qoftë se i shihni policët e dehur, dijeni se po pi unë. Në qoftë se i shihni policët e pasjellshëm, do dini që po sillem unë. Ata do të jenë fytyra jonë”. Këto janë fjalët e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj thënë në emisionin “Opinion” që sot pas publikimit të videos së policit në Malësi të Madhe janë rikthyer në kujtesë.

Pikërisht këtë pjesë ka shkëputur kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, duke i bashkëngjitur dhe disa sekuenca të videos së policit në Malësi të Madhe për t’i kërkuar ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dorëheqjen. Madje Vasili e quan të kryer këtë pjesë

“Pse e vonon dorëheqjen Lleshaj? Shiheni në video se si i merr përsipër vetë përgjegjësitë ministri i brendshëm Lleshaj. Me siguri do ta ketë dhënë dorëheqjen pas ngjarjes së fundit të turpshme të policisë në Malësinë e Madhe. Ja shiheni vete ç’ka thënë i intervistuar nga Fevziu”, shkruan ai.

Edhe deputeti i LSI-së Endrit Braimllari ka publikuar videon e Lleshajt që po qarkullon në rrjetet sociale pas zbulimit dhe arrestimit të policit në Malësinë e Madhi që akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare.

“Ku e ka degraduar Edi Rama policine e shtetit, njerez me rekorde kriminale, pedofil i emeron ne polici pasi i perdor per fushate elektorale. Ministri i Brendshem duhet urgjentisht te japi doreheqjen. Vet ka deklaruar qe ‘Nese shikoni nje polic te dehur ai jam une’. Sot kemi pare nje polic qe ngacmon seksualisht nje te mitur dhe nje komisariat i tere nuk merr persiper denoncimin e familjes se vajzes. Sot duhet te shkarkohet i gjithe komisariati dhe Ministri i Brendshem duhet te jape doreheqjen”, shkruan Braimllari.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka replikuar ashpër me një studente në Universitetin e Gjirokastrës “Eqrem Çabej” për çështjen e largimit të inferm

Një ditë pas protestës së opozitës para Parlamentit dhe dorëzimit të mandateve zyrtarisht, kreu i PD Lulzim Basha ka vizituar Vjenën, ku

Kryeministri Edi Rama në një takim me studentë për Paktin për Universitetin, në Gjirokastër u bëri apel dekanëve dhe rektorëve të cilët k

Një ditë pas dorëzimit të mandatit të deputetit e protestës së opozitës së bashkuar, kundër qeverisë Rama, kreu i PD-së Lulzim Basha ka z

Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) po shqyrton kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Ar

Një delegacion i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian do të mbërrijë të mërkurën në Tiranë për t’u informuar në detaje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim për mediat pas vizitës së ekspozitës së Avni Delvinës.

Një ditë pas protestës së opozitës te Parlamenti dhe dorëzimit të mandateve zyrtarisht, kreu idemokratëve Lulzim Basha është nisur drejt

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, ka pranuar se protesta e djeshme ishte e mirë.

Gazetari Andi Bejtja duket se e ka tejkaluar vetveten në emisionin “Opinion”, ku gjatë një momenti nervozizmi ka përdorur një fjalor jo t