Vizita e Venecias në Tiranë, Meta njofton konferencë për mediat

11/09/2019 - 11:32

Presidenti Ilir Meta, do të dalë në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë.

Konferenca është njoftuar në orën 17:00 në ambientet e Presidencës, ku mësohet se Meta do të jetë i hapur dhe për pyetje nga gazetarët.

“Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Presidenti Meta do të jetë i hapur për çdo pyetje dhe i gatshëm për të dhënë çdo përgjigje, në mënyrën më transparente”, thuhet në njoftim.

Delegacioni i Komisionit të Venecias ka zhvilluar takime me krerët më të lartë të shtetit dhe të politikës për t'u njohur me pretendimet e palëve mbi nismën për shkarkimin e presidentit Meta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i KED-së, Ardian Dvorani ka reaguar lidhur me kallëzimin penal që presidenti Ilir Meta firmosi ndaj tij, me akuzën e shpërdorimit të

Kreu i PAA-së, Agron Duka njofton themelimin e "Sindikatës së Fermerëve të Bashkuar", nga rrethet Fier, Berat, Lushnje dhe Elbasan, të ci

Presidenti Ilir Meta ka firmosur kallëzimin penal ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Në kuadër të nismës së Bashkisë Durrës, për realizimin e Dëgjesave Publike për PBA 2020-2022, ditën e hënë më 18 nëntor, u organizuan kat

Pas përfaqësueit të PD-së, Ivi Kaso, ka folur deputetja Rudina Hajdari për tryezën e OSBE për reformën zgjedhore.

Presidenti Ilir Meta do të depozitojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejt

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të takimit në Presidencë bashkë me aleatët.  Basha tha se reforma në drejt

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejtuar nga Kryetari i Partisë Demokratike,

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri pas mbledhjes së OSBE-së për reformën zgjedhore, ku u diskutua për fi

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde.