Vokopola: Nënkryetarja e importuar nga Tirana, kryesuesja de facto e bashkisë Durrës

09/10/2019 - 16:11

Pas emërimit në fillim javë të nënkryetares së re të bashkisë Durrës, Etleva Kondi, ka reaguar Partia Demokratike e Durrësit. Përmes një statusi në Facebook, kreu i departamentit për pushtetin vendor, Petro Vokopola ka ironizuar sjelljen e Kondit nga Tirana në Durrës kur shkruan: “Më mirë e para në një qytet sesa e fundit në kryeqytet!”

Ndërsa shtron pyetjen se pse vijojnë të importohen drejtues nga Tirana, a thua se mungojnë durrsakët e përgatitur, Vokopola thekson se emërimi i Kondit në postin e nënkryetares bëhet nga gruaja e kryeministrit Linda Rama, në mënyrë që nënkryetarja të jetë defacto kryesuesja e Bashkisë.

“Kjo zonjë ka patur eksperienca ulje ngritje në karrierën e saj, por se fundmi ia ka dalë. Më mirë e para në një qytet sesa e fundit në kryeqytet. Zoti na ruajt po pati ndërmend të bëjë vepra të mëdha me PPP, sepse kurrizi jonë do thyhet nga pesha e taksave”,-e mbyll Vokopola statusin e tij.

Statusi i plotë i Petro Vokopolës:

Kryetarja kukull e Bashkise se Durresit, e caktuar nga Linda Rama dhe pa asnje vizion te qarte mbi problematikat imediate te qytetit, duket perhere ne shoqerine e femijve te kopshteve apo shkollave fillore. Ndoshta ate detyre i kane dhene. Nderkohe, Linda nuk ndalon, duke i importuar nga Tirana ne Durres Etleva Kondin si zevendese. Valle ne nuk kemi durrsake te pergatitur? Kondi e rregjur me punera te medha: ne menaxhime lejesh per HEC-a apo rruge te rendesishme nacionale, e cila behet de facto kryesuesja e Bashkise. Kjo zonje ka patur eksperienca ulje ngritje ne karrieren e saj, por se fundi ja ka dale. Me mire e para ne nje qytet sesa e fundit ne kryeqytet. Zoti na ruajt po pati ndermend te beje vepra te medha me PPP sepse kurrizi jone do thyhet nga pesha e taksave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tërmeti i 26 nëntorit e ka shndërruar pjesërisht Durrësin në një qytet fantazëm.

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi ka reaguar pas urdhër arresteve të firmosura ditën e sotme nga Policia e Shtetit.

Kreu i Partisë Socialistë në Manzë, Armand Basha ka reaguar pas akuzave të PD-së se familja e tij ka përfituar 3 bonuse qiraje nga Bashki

"Opozita ka qenë inekzistente përjashto daljet rutinë të Bashës, që e përshëndes për një vetëpërmbajtje në momente tejet të vështira për

Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe njëherë se fondet për rindërtimin pas tërmeti tragjik që goditi vendin, do të përdoren me ndershmë

Ish-deputetja e PD Grida Duma ka ndarë me publikun një pjesë të përjetimeve të saj nga tërmeti i 26 nëntorit që goditi një pjesë të mirë

Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lënë ata pa strehim

Pas akuzave të ngritura paraditen e sotme nga Partia Demokratike, e cila denoncoi se 3 bonuse qiraje ishin dhënë për familjen e Armand Ba

Pas lëshimit të 17 urdhër arresteve, dhe 9 të ndaluarve në Durrës, në kuadër të hetimet që po kryhen për tërmetin e 26 nëntorit, ka ardhu

“Sipas drejtuesve te policise dhe prokurorise ne Durres ; pas “nje pune intensive, dy javore” u gjenden dhe “fajtoret” e katastrofes.