Xhaferraj takon banorët: Nuk po përmbyt më natyra, tani po përmbyt qeveria! (VIDEO)

26/01/2021 - 21:24

Situata e përmbytjeve në 48 orët e fundit vazhdon të mbetet kritike në disa njësi administrative të bashkisë Durrës dhe Shijak, veçanërisht në zonat të cilat janë në afërsi të lumit Erzen, i cili ka dalë nga shtrati. Deri më tani rezultojnë rreth 50 banesa vetëm në zonën e Shijakut dhe Katundin e Ri që janë përmbytur.

Paçka se situata u duk optimiste ditën e sotme për shkak të rënies së nivelit të prurjeve, duket se përkeqësimi ka nisur pasditen e sotme ku zona si Vadardhë, Sukth, Katund I Ri janë prekur sërisht nga prurjet të cilat kanë rrezikuar banesat.

Kreu i PD Durrës, Ferdinand Xhaferraj, ka vëzhguar nga afër situatën mbrëmjen e sotme dhe e ka quajtur papërgjegjshmëri dhe arrogancë qeveritare atë çfarë po ndodh me banorët e këtyre zonave.

“Nuk po përmbyt më natyra. Tani po përmbyt qeveria. Situatën e dhimbshme, papërgjegjshmëria e qeverise po e bën edhe më të dhimbshme. Duket shumë qartë që është arroganca e qeverisë që po përmbyt”,- tha Xhaferraj.

Që prej 48 orësh, situata vazhdon të mbetet kritike për banorët, shtëpitë e të cilëve janë nën ujë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar listën e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PS e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme.

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PS, e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme.

Analisti dhe pedagogu Fitim Zekthi ka marrë një rol të rëndësishëm në Partinë Demokratike.

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyll

Dalin disa nga vendet ku garojnë emra të njohur të PS-së. Mësohet se Pandeli Majko do të jetë i 19-ti në Tiranë.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi shprehet kryeministri Edi Rama ka përdorur figurat publike me futjen në listat për kandidate për depute

Partia Demokratike ka përcaktuar edhe kandidatët që do të jenë emrat e parë në listën e Durrësit.

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PD janë konfirmuar edhe emrat të cilët do të kandidojnë në zgjedhjet e 25 prillit në disa qarqe të ve

“Nisma Thurje” ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në 12 qarqet e vendit për zgjedhjet e 25 prillit.