Yuri Kim takohet me ministren Gjonaj: Reforma në Drejtësi po ecën përpara

28/01/2021 - 12:18

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim është takuar me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj me të cilën diskutoi për Reformën në Drejtësi.

Në një reagim në rrjetet sociale, ambasadorja Kim thotë se me ministren Gjonaj bisedoi për arritjet e vitit të kaluar dhe për prioritet e vitit 2021, duke përfshirë edhe kuorumin në Gjykatën e Lartë.

“Reforma në Drejtësi po ecën përpara hap pas hapi. Le të vazhdojmë përpara”, shkruan në Twitter ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar listën e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PS e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme.

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PS, e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme.

Analisti dhe pedagogu Fitim Zekthi ka marrë një rol të rëndësishëm në Partinë Demokratike.

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyll

Dalin disa nga vendet ku garojnë emra të njohur të PS-së. Mësohet se Pandeli Majko do të jetë i 19-ti në Tiranë.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi shprehet kryeministri Edi Rama ka përdorur figurat publike me futjen në listat për kandidate për depute

Partia Demokratike ka përcaktuar edhe kandidatët që do të jenë emrat e parë në listën e Durrësit.

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PD janë konfirmuar edhe emrat të cilët do të kandidojnë në zgjedhjet e 25 prillit në disa qarqe të ve

“Nisma Thurje” ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në 12 qarqet e vendit për zgjedhjet e 25 prillit.