Zbardhen detajet çfarë po ndodh në Vlorë/ Cili do jetë kandidati për kryetar bashkie?

16/02/2019 - 10:35

Edhe pak minuta na ndajnë nga nisja e marshimit të protestuesve në shesh, ku puthuajse janë mbledhur persona nga e gjithë Shqipëria.

Po nga ana tjetër kryeministri i Shqipërisë ditën e sotme ka zgjedhur të mbajë një fjalim të rëndësishëm në qytetin e Vlorës. Siç është raportuar edhe në media, administrata e Tiranës është urdhëruar për të qenë sot e pranishme në qytetin bregdetar, si kundërpërgjigje ndaj protestës së opozitës.

Mediat lokale në Vlorë raportojnë se Edi Rama do të prezantojë sot kandidatin socialist për bashkinë e Vlorës.

Ndërkohë, protestuesit në kryeqytet do të kërkojnë largimin e Ramës nga posti i kryeministrit dhe krijimin e një qeverie tranzitore, e cila do të realizojë zgjedhjet e lira dhe të ndershme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha pas urimit për festën e Pashkëve, ndan një tjetër lajm për ndjekësit e tij.

Një emër jashtëzakonisht i njohur për komunitetin shqiptar në mbarë Greqinë, e sidomos në Athinë, Fatos Malaj, hidhet në betejën elektora

Presidenti Ilir Meta shprehet i shokuar nga sulmet e ndodhura në Sri Lanka, ku deri në këto momente numërohen të paktën 207 viktima dhe m

Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar për pjesëmarrje në zgjedhjet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar krijimin e partisë së re "Binda Demokratike", nga Rudina Hajdari.

Nga Kisha e Shna Ndoit në Laç, kryedemokrati Lulzim Basha uroi të gjithë besimtarët katolike e ungjillore për festën e Pashkëve.

Duke uruar Pashkët, presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë apel të gjithë shoqërisë shqiptare që të bashkëpunojnë për hir të interesit ko

I ftuar në studion e lajmeve të RTV Ora, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo duke komentuar krijimin e Partisë "Bindja D

Nga protesta e Unazës së Re, ish-deputeti demokrat Klevis Balli ka komentuar deklaratën e bërë sot nga Taulant Balla, i cili tha se do të

Deputeti Myslim Murrizi tha se nëse Partia Demokratike nuk merr pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, atëherë ajo shton “rrezikun” e