Zëdhënësi i Presidentit nxjerr videon e Cakajt: Ja kandidati i Batonit që do ndryshonte kufijtë

11/01/2019 - 11:40

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se Gent Cakaj nuk është shprehur asnjëherë për ndryshimin e kufijve të Kosovës.

Blushi e ka quajtur Gent Cakajn si “kandidatin e Baton Haxhiut” nisur edhe nga letra "kërcënuese" që ky i fundit i dërgoi Metës, duke publikuar dhe një video ku zëvendësministri i Jashtëm shpjegon se çfarë nënkupton ndryshimi i kufijve të Ballkanit Perëndimor.

“Ja kandidati i Batonit në studion e tij, i cili do të ndryshonte gjithë kufijtë e Ballkanit Perëndimor”, – thekson Blushi.

 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilltari ligjor i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, përmes një deklarate për mediat u shpreh se dekani i fakultetit të Drejtësisë,

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka kërkuar nga Zëri i Amerikës që të verifikojë dosjen e rekrutimeve të punonjësve në Burgje, pas p

Në një dalje për mediat, Ministrja e dekretuar e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Besa Shahini ka kërkuar nga studentët që të mos bllokojnë p

Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Konferencën me temë "Politika e Mirë në Shërbim të Paqes", ku u prezantua mesazhi i Papa Françesku

Partia Demokratike ka akuzuar kreun e qeverisë se duhet të ishte në pranga për fshehje pasurie.

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama, përmes një analize të hollësishme shprehet se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është nj

Kryetari i grupit parlametar të PS-së, Taulant Balla duke folur nga Elbasani ku ndodhet për të prezantuar prefektin e ri Gledian Llatja, 

Kryeministri Edi Rama ka thënë se në platformën e bashkëqeverisjes do ketë një dritare të veçantë edhe për studentët, të cilët mund të py

Zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko e ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News 24 teksa është ndalur tek arrestimi i  Klement B

Kuvendi pritet të mblidhet sot në orën 17:00 në një seancë të jashtëzakonshme për të shqyrtuar dekretet e Presidentit Meta për shkarkimin