Zv.kryeministri Braçe-Bashës: Çoni b*thën nga karrigia!

11/07/2019 - 15:05

Zv.kryeministri Erjon Braçe ka sulmuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili gjatë takimit të zhvilluar sot në Selenicë tha se nuk lufton për karrige.

Në një postim në Instagram, Braçe i kërkon Bashës të marrë për veshi kryebashkiakun demokrat e të shkojnë të ndërrojnë transformatorin nga merr energji pompa e ujësjellësit pasi Selenica ka shtatë ditë pa ujë sipas tij.

POSTIMI I PLOTË

TI LYRZIM NUK PO LUFTON PER KARRIGE? TI LYRZIM PO LUFTON PER INTERESIN PUBLIK?

E ke seriozisht kid? Atehere, merre per veshi ate Papin tend, domethene “kryetarin legjitim” te Selenices, te dy bashke coni bythen nga karrigia partiake e tavolina po e tille, shkoni e nderroni transformatorin nga merr energji pompa e ujesjellesit se meruat Selenicen;

Ka 7 dite pa uje dhe Papi yt legjitim as qe mendon per kete! Ujesjellesi eshte ne pronesi te tij, pompen e dogji se e linte dite nate ndezur e pa kontroll; Pompem e re ja bleme dhe ja vendosem ne, Qeeeeeveeeeeriiiiiiiiiiiiaaaa!

Tani lerini denglat me e ne karrige e nderroni transformatorin se edhe ate e keni djegur! Ky eshte interes publik! Bejeni tani meqe qenkeni ne Selenice! Ndryshe e bejme ne, por ti e ju hani peshk pas kesaj!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Italian Xhuzepe Conte ka mbërritur ditën e sotme në Shqipëri, ku u prit nga homologi i tij Edi Rama.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me drejtuesen e misionit të OSBE/ODHIR, ambasadoren Audrey Glover.

Këshilltarja për Integrimin Evropian e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, Ilda Zhulali tha sot në një intervistë për “News24” se Komis

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar sërish për lëvizjet e bëra te grupi demokrat në Kuvend, ku Korab Lita u zyrtarizua një dit

Ministrja e shtetit për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali, priti sot në takim shefen e misionit të OSBE-ODHIR në Tiranë, Audre

Kryeministri Edi Rama në një video mesazh në Facebook ka folur për vendimin për çeljen e negociatave.

Presidenti Ilir Meta nuk e ka fshehur asnjëherë simpatinë që ka për ish-kryeministrin Sali Berisha, ndaj edhe në këtë përvjetor të këtij

Kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka shprehur mirënjohje për qëndrimin e Gjermanisë sa i takon pozicionit të saj për çelj

Janë zgjatur me tre muaj hetimet nga Prokuroria eTiranës, për kreun e PD-së Lulzim Bashën, Arben Ristanin dhe Ilir Dervishin, të akuzuar