2600 udhëtarë mbërrijnë me 3 tragete në portin e Durrësit (VIDEO)

29/07/2019 - 11:34

Rreth 2600 udhëtarë kanë mbërritur mëngjesin e kësaj të hëne në Durrës me 3 tragete.

Nga të dhënat operative të APD-së, mësohet se dy tragete të linjës Bari-Durrës dhe një i linjës Ankona-Durrës, kanë sjellë në portin e Durrësit 750 mjete.

Teksa jemi në ditët e fundit të korrikut, situata këtë të hënë paraqitet normale, pa fluks të shtuar.

Ndërkohë që fluksi pritet të jetë i madh përgjatë ditëve të para të gushtit, periudhë që përkon dhe me lejen e emigrantëve shqiptarë dhe kthimin e tyre në atdhe për pushime.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Në Terminalin e Mallrave Gjenerale të portit të Durrësit, që njihet si Terminali Perëndimor, gjatë periudhës janar-gusht të këtij viti ja

416 anije dhe 724 tragete janë përpunuar gjatë periudhës janar – gusht të këtij viti në portin e Durrësit, bëhet e ditur nga sektori i St

Ditët e fundit në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar pesë anije me grurë, ndërsa pritet të fillojë përpunimi i dy anijeve të tje

Paraditen e kësaj të mërkure, kreu i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, ka pritur në takim përfaqësues të Kamandës Europiane të Depa

Afro 29 mijë udhëtarë me 6,113 autovetura janë larguar me tragete nga porti i Durrësit gjatë 8 ditëve të para të muajit shtator, por numr

"Sea Cloud" rikthehet për herë të katërt në portin e Durrësit, 2279 turistë që nga fillimi i këtij viti.

Spirancat detare janë një simbol i hershëm i qytetit të Durrësit.

Numri i udhëtarëve me tragete nga/drejt Durrësit ka nisur gradualisht të bjerë, pas rikthimit masiv të turistëve dhe bashkëatdhetarëve, t