2600 udhëtarë mbërrijnë me 3 tragete në portin e Durrësit (VIDEO)

29/07/2019 - 11:34

Rreth 2600 udhëtarë kanë mbërritur mëngjesin e kësaj të hëne në Durrës me 3 tragete.

Nga të dhënat operative të APD-së, mësohet se dy tragete të linjës Bari-Durrës dhe një i linjës Ankona-Durrës, kanë sjellë në portin e Durrësit 750 mjete.

Teksa jemi në ditët e fundit të korrikut, situata këtë të hënë paraqitet normale, pa fluks të shtuar.

Ndërkohë që fluksi pritet të jetë i madh përgjatë ditëve të para të gushtit, periudhë që përkon dhe me lejen e emigrantëve shqiptarë dhe kthimin e tyre në atdhe për pushime.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një delegacion i KFOR-it zhvilloi mesditën e së martës vizitë njohëse në Portin e Durrësit, vizitë kjo e kryer në bazë të bashkëpunimit t

Rreth 4600 udhëtarë me 1 mijë autovetura kanë ardhur këtë të hënë më 12 gusht në portin e Durrësit.

Mbi 46 mijë udhëtarë me 11 mijë autovetura kanë shfrytëzuar portin e Durrësit për lundrimet me tragete vetëm në 5 ditët e para të muajit

Gjashtë anije tregtare me mbi 22 mijë tonë mallra të ndryshme pritet të akostohen gjatë kësaj fundjave në kalatat e portit të Durrësit.

*Intervistë me Drejtorin ekzekutiv të Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare

Superjahti “6711 GEO”, që u akostua sot paradite në portin e Durrësit i shtohet listës së 204 jahteve të tjerë që kanë mbërritur që nga f

Anija ushtarake turke “TCG BAYRAKTAR L 402”, do të jetë e hapur për t’u vizituar nga çdo qytetar që shfaq interes, këtë të mërkurë në kët

Në Terminalin e Kontejnerëve në portin e Durrësit në 6 muajt e parë të këtij viti janë përpunuar 70.483 njësi kontejnerike TEU gjithsej.

Mbi 12 mijë udhëtarë kanë mbërritur në Durrës me tragete gjatë javës së parë të muajit korrik, ndërsa rreth 6.500 të tjerë

50 mijë qytetarë kanë zgjedhur të udhëtojnë nëpërmjet Portit të Durrësit përgjatë muajit qershor 2019.