Anija tregtare "AAL Singapor" në Portin e Durrësit me 3,741 tonë makineri për energjinë

05/09/2020 - 14:16

Anija tregtare "AAL Singapor", ka hyrë në Portin e Durrësit mesditën e djeshme dhe është akostuar në molin 10.

Nga të dhënat portuale mësohet se vijon procesi i përpunimit të makinerive elektrike të transportuara prej saj.

Plot 3,741 tonë makineri për energjinë pas shkarkimit kanë si destinacion final Kosovën.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy brigjet e detit Adriatik janë përfshirë nga erëra të forta natën e kaluar dhe kjo ka shkaktuar vonesa në nisjen e trageteve nga porti

Reparti i PMNZSH në portin e Durësit gjatë periudhës janar-shtator 2020, ka kryer një sërë misionesh në mbështetje të komunitetit, si dhe

Moti i keq vijon të jetë prezent në gjirin e Durrësit, duke krijuar pengesa në veprimtarinë portuale.

Në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare të Detarisë, Porti i Durrësit mirëpriti konferencën rajonale të projektit SAGOV, mbi rolin e porteve në

2,5 milionë tonë mallra janë përpunuar gjatë 8 muajve në Portin më të madh në vend.

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim vizitoi dje Portin e Durrësit, ku theksoi rëndësinë e bashkëpunimit ndërinstitucional në luftën ku

Nesër në portin e Durrësit pritet të akostohet kroçera e parë e këtij viti, e cila do të sjellë 44 turistë francezë.

Gjatë periudhës janar-korrik 2020, në kalatat portuale të Portit të Durrësit janë përpunuar 796 mjete lundruese.

Në Portin e Durrësit është drejt finalizimit ngritja e sallës së re Operacionale Ndërinstitucionale e Monitorimit dhe Komandimit të Siste

Fundjava që lamë pas është mbyllur me aktivitet të lartë përpunues në portin më të madh në vend, ku sipas të dhënave të Dispeçerisë Qendr