Anija ushtarake turke e hapur për qytetarët në portin e Durrësit, kur mund ta vizitoni (VIDEO)

17/07/2019 - 09:28

Anija ushtarake turke “TCG BAYRAKTAR L 402”, do të jetë e hapur për t’u vizituar nga çdo qytetar që shfaq interes, këtë të mërkurë në këto orare:

10:00 – 12:00

14:00 – 16:00

Anija ushtarake, pjesë e Marinës Turke, mbërriti ditën e martë në portin e Durrësit. Vizita dyditore vjen në kuadër të stërvitjes së 521 trupave të marinës turke.

Anija ushtarake me gjatësi 138.7 m dhe tonazh 7370 tonë, është aksotuar në kalatën nr.5 të portit detar, ku janë marrë të gjitha masat e nevojshme për qëndrimin e saj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Porti i Durrësit ka një rol të rëndësishëm në menaxhimin e burimeve natyrore më të çmuara, në mbrojtjen e aseteve të komunitetit dhe anga

19 kroçera dhe 430 jahte turistike e kanë përfshirë Portin e Durrësit në guidat e tyre turistike vetëm përgjatë 2019-ës, pjesë e të cilav

11 anije të mbytura gjatë veprimeve luftarake në dy luftërat botërore ndodhen në ujrat detare pranë Durrësit, ndërsa numri i përgjithshëm

Gjatë vitit 2019 në Terminalet e portit të Durrësit janë përpunuar në anije dhe tragete 4 milionë e 72 mijë tonë mallra

Zhvillimi i mëtejshëm i sektorit të detarisë, infrastrukturës portuale, turizmit dhe peshkimit, përmes zbatimit të politikave të integrua

Përpunimi i mallrave tranzit me destinacion Kosovën gjatë vitit 2019 është rritur me 110,6 % krahasuar me vitin paraardhës-mësohet nga të

Pjesë e përpunimit të mallrave gjatë kësaj jave në portin e Durrësit kanë qenë dhe dy transformatorë elektrikë, të cilët do të shfrytëzoh

Qendra e Informacionit në Autoritetin Portual Durrës njofton se në kalatat e portit të Durrësit vazhdon sot përpunimi i tre anijeve me ma

Tre tragete me udhëtarë parashikohet të nisen sot në mbrëmje nga Durrësi, dy nga të cilët drejt portit të Barit.

Deti i trazuar dhe era e fortë në brigjet e Italisë jugore kanë penguar natën e kaluar nisjen e dy trageteve të linjës Bari – Durrës.