APD: Sot në kalata 3 anije në përpunim, 2 të tjera në pritje

09/02/2018 - 12:24

Sot paradite në kalatat e portit të Durrësit janë në proces përpunimi tri anije, ndërsa gjatë ditës priten edhe dy anije të tjera.

Tragetet “AF Marina” dhe “Rigel II” të linjës Bari – Durrës janë ankoruar në Terminalin përkatës para orës 8.00, ndërsa tragei “AF Michela” mbërriti rreth orës 11:00, sipas grafikut.

Nga Qendra e Informacionit në APD mësohet se dy anije tregtare po shkarkojnë në Terminalin e Mallrave Gjenerale përkatësisht 4287 tonë çimento dhe 2001 tonë hekur rrotativë, ndërsa në kalatën 6 nga anija “Carat” po përpunohen 419 kontejnerë.

Në radën portuale sapo ka mbërritur anija “Zagora” që pritet të ngarkohet me 530 kontejnerë, ndërsa po sot pritet në port edhe anija “Max Venture” me 274 kontejnerë të tjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në dy javët e para të muajit nëntor, tragetet janë shfrytëzuar nga 17.276 udhëtarë me 3430 autovetura gjithsej.

Në kalatat e portit të Durrësit në periudhën 10-mujore janar-tetor 2018 janë përpunuar 3 milionë e 17 mijë tonë mallra, të cilat kanë mbë

Forcat e repartit zjarrfikës të Autoritetit Portual kontribuan për afro një javë në zgjidhjen e situatës emergjente në venddepozitimin e

Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim janë shfrytëzuar nga afro 757 mijë

Autoriteti Portual Durrës, së bashku me përfaqësues të shtatë qyteteve-port, (Lisbona, Malaga, Zadari, Rijeka, Ravenna, Durrësi dhe Tries

Prej më shumë se dy javësh me kërkesë të Bashkisë së qytetit, APD ka krijuar kushte për hyrjen e autoveturave nga hyrja 4 pranë Urës së D

Gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim kanë transportuar bashkë me udhëta

Në Arkivin Qendror Teknik të Ndërtimit në Tiranë, si dhe në disa arkiva shtetërore dhe private në Itali ndodhen planimetritë dhe projekte