Durrës, Rakip Kazani në krye të Policisë Kufitare

09/07/2014 - 11:40

Tiranë, 9 korrik 2014 - Firmosen ndryshimet e para në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit në qarqet kryesore të vendit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, zyrtarizoi pasditen e së hënës 5 emërime të reja në disa prej drejtorive rajonale të kufirit.

Në Durrës është emëruar Rakip Kazani, i cili prej disa muaj ishte në krye të Drejtorisë së Kufirit në kryeqytet.

Kazani zëvendëson në këtë detyrë Nuri Locën, që e ka mbajtur këtë post që prej tetorit të vitit 2012.

Ndërkohë drejtor i Drejtorisë Rajonale të Kufirit dhe Migracionit në Tiranë është emëruar Fran Kaçorri, i cili zëvendëson në këtë detyrë Kazanin, e transferuar në Durrës.

Mësohet se deri dy vite më parë Kaçorri mbante gradën “Kolonel” dhe ishte një prej drejtuesve të shtabeve në Gardën e Republikës. Për 4 vite me radhë, derisa u lirua nga detyra, ai ka qenë shefi i grupit të shoqërimit të ish-presidentit Bamir Topi.

Në Drejtorinë e Kufirit të Vlorës, Didi ka emëruar Ilmi Hoxhën. Ndërsa në Kukës dhe Korçë janë emëruar përkatësisht Dashamir Spaho dhe Gëzim Goxhaj.

Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit ishte e vetmja strukturë që deri tani nuk i ishte nënshtruar reformës.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e paqëndrueshme meteorologjike, e cila vazhdon të jetë prezente në Gjirin e Durrësit, ka ndikuar edhe në veprimtarinë e Portit të

Kapitaneria e Portit të Durrësit njofton se për shkak të motit të paqëndrueshëm që ka përfshirë Adriatikun Jugor, janë krijuar vonesa në

-Më shumë anije, tragete, kroçera dhe jahte se një vit më parë...

Autoriteti Portual Durrës ka shpallur vend vakant për punonjës sigurie, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.  

Sot në mengjes, në portin e Durrësit u akostua kroçera “Amera” me 752 turistë në bord.

Moti i keq me reshje shiu dhe erë të fuqishme, ka ndikuar dhe në vonesën e trageteve që udhëtojnë përmes portit të Durrësit. Në det të ha

Fatbardh Omeri dhe Eduart Plaku, janë dy palombarët e APD-së, të cilët veç detyrave të përditshme për kontrollet nënujore brenda basenit

Mëngjesin e së hënës, është prezantuar drejtori i ri i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu.

Mjegulla e dendur ka përfshirë sot në orët e para të ditës gjiun detar të Durrësit.

DurrësLajm” mëson emrin e drejtorit të ri që do të drejtojë Autoritetin Portual Durrës.