Durrës, Rakip Kazani në krye të Policisë Kufitare

09/07/2014 - 11:40

Tiranë, 9 korrik 2014 - Firmosen ndryshimet e para në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit në qarqet kryesore të vendit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, zyrtarizoi pasditen e së hënës 5 emërime të reja në disa prej drejtorive rajonale të kufirit.

Në Durrës është emëruar Rakip Kazani, i cili prej disa muaj ishte në krye të Drejtorisë së Kufirit në kryeqytet.

Kazani zëvendëson në këtë detyrë Nuri Locën, që e ka mbajtur këtë post që prej tetorit të vitit 2012.

Ndërkohë drejtor i Drejtorisë Rajonale të Kufirit dhe Migracionit në Tiranë është emëruar Fran Kaçorri, i cili zëvendëson në këtë detyrë Kazanin, e transferuar në Durrës.

Mësohet se deri dy vite më parë Kaçorri mbante gradën “Kolonel” dhe ishte një prej drejtuesve të shtabeve në Gardën e Republikës. Për 4 vite me radhë, derisa u lirua nga detyra, ai ka qenë shefi i grupit të shoqërimit të ish-presidentit Bamir Topi.

Në Drejtorinë e Kufirit të Vlorës, Didi ka emëruar Ilmi Hoxhën. Ndërsa në Kukës dhe Korçë janë emëruar përkatësisht Dashamir Spaho dhe Gëzim Goxhaj.

Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit ishte e vetmja strukturë që deri tani nuk i ishte nënshtruar reformës.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paraditen e sotme, në kalatën numër 4 është bregëzuar anija turistike “TO CALLISTO”, e cila ka sjell 36 turistë të huaj, kryesisht gjerma

Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Në Terminalin e Mallrave Gjenerale të portit të Durrësit, që njihet si Terminali Perëndimor, gjatë periudhës janar-gusht të këtij viti ja

416 anije dhe 724 tragete janë përpunuar gjatë periudhës janar – gusht të këtij viti në portin e Durrësit, bëhet e ditur nga sektori i St

Ditët e fundit në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar pesë anije me grurë, ndërsa pritet të fillojë përpunimi i dy anijeve të tje

Paraditen e kësaj të mërkure, kreu i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, ka pritur në takim përfaqësues të Kamandës Europiane të Depa

Afro 29 mijë udhëtarë me 6,113 autovetura janë larguar me tragete nga porti i Durrësit gjatë 8 ditëve të para të muajit shtator, por numr

"Sea Cloud" rikthehet për herë të katërt në portin e Durrësit, 2279 turistë që nga fillimi i këtij viti.