Lëvizja e përkohshme e automjeteve nga porti, lehtëson qarkullimin në Durrës (FOTO)

09/11/2018 - 10:37

Prej më shumë se dy javësh me kërkesë të Bashkisë së qytetit, APD ka krijuar kushte për hyrjen e autoveturave nga hyrja 4 pranë Urës së Dajlanit me drejtim nga dalja 2, përballë Bankës Kombëtare Tregtare në Durrës. 

Punimet për realizimin e investimeve publike në infrastrukturën rrugore kanë rënduar trafikun e automjeteve në qytet. 
Kërkesa e Bashkisë gjeti miratimin e Autoritetit Shtetëror të Sigurisë për ndryshimin e përkohshëm të regjimit të hyrje-daljeve në port-mësohet nga APD, ndërsa Drejtoria Ekzekutive hartoi një plan masash për lehtësimin dhe sigurinë e lëvizjes së automjeteve në fragmentin rrugor Hyrja 4 (Ura e Dajlanit) – Dalja 2 (përballë BKT).

Forcat e Sigurisë Portuale (FSPD) po punojnë për menaxhimin e situatës së trafikut në rrugët e portit.

Lëvizja e automjeteve duke shfrytëzuar hyrje-daljen rrugore në portin e Durrësit do të vijojë rreth një muaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përfaqësuesit e Autoritetit Portual Durrës kanë qenë pjesë e diskutimeve me ekspertët e porteve dhe qyteteve në të dy anët e detit Me

Sot në portin e Durrësit u zhvillua  një vizitë portuale nga grupi i Anijeve të Gatshme të NATOS (Standing NATO Maritime Group 2 SNMG2.

Agjencitë turistike e kanë kthyer bregdetin shqiptar në një destinacion kryesor përgjatë viteve të fundit.

Autoriteti Portual Durrës njofton shpalljen e një vendi vakant për punonjës sigurie (femër), pranë Drejtorisë së Forcës së Sigurisë Portu

Në Portin e Durrësit u zhvillua ceremonia e përcjelljes së Kontigjentit të XII-të të Forcës Detare, i cili do të kryejë misionin e tij të

Porti i Durrësit vijon të jetë një stacion i rëndësishëm për realizimin e gazsjellësit Trans-Adriatik Pipeline (TAP).

1.076 turistë, kryesisht nga Franca e Belgjika kanë mbërritur në Durrës që nga mesi i muajit shkurt me kroçerën “La Belle de L’Adriatique

Afro 36 mijë udhëtarë me 6 mijë autovetura kanë preferuar të lundrojnë me tragete nga/drejt Durrësit gjatë muajit mars të këtij viti.

Një grup ushtarakësh të Komandës Amerikane në Evropë, të drejtuar nga gjeneralbrigade Frederic Maiocco, vizituan, më 28 mars 2019, paradi

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ishte sot në qytetin e Durrësit ku zhvilloi një analizë pune me autoritetet kryesore që operojnë në