Kosovë, Kadri Veseli zgjidhet kryetari i ri i PDK, zëvëndësoi Thaçin

09/03/2016 - 21:23

Kadri Veseli është zgjedhur kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës, deri në konventën e ardhme të partisë. Vendimi për vendosjen e tij në krye të kësaj partie u mor pas votimit unanim të kryesisë. Në fjalën e tij, Veseli u shpreh se ky ishte një moment mjaft i veçantë për PDK dhe i uroi sukses në detyrën e re ish-kryetarit Hashim Thaçi. Ai vlerësoi kontributet e presidentit të zgjedhur së fundmi, duke nënvizuar se kjo është hera e parë që PDK mban një mbledhje pa Thaçin.

Në të njëjtën linjë qëndroi edhe nënkryetari Enver Hoxhaj, i cili drejtoi mbledhjen. Ai shprehu vlerësimin e tij për Hashim Thaçin, teksa theksoi se PDK do të vijojë të luajë një rol thelbësor në vend e saj si partia më e madhe në Kosovë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I mituri Skënder Borova nga Struga ka nevojë për ndihmë financiare, pasi që është diagnostifikuar me sëmundjen e Leukemis limfoblastike a

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha për mediat vendase se javën e ardhshme në New York, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB, do të ketë t

Federata e Futbollit të Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë përgjigje nga federatat ndërkombëtare të futbollit, si UEFA dhe FIFA, lidhur me

Mjekët në Qendrën Klinike të Shkupit nën moton “Stop dhunës ndaj punonjësve të shëndetit” kanë dalë në rrugë duke protestuar.

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Brnabic se procesi i zgjidhjes së çështjes së Koso

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç do të zhvillojë sot një takim me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel.

Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur si i Kumanovës, i cili më 2 nëntor 2017 ishte d

Faza finale e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të prodhojë një garë mes fuqive të mëdha.

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarvoski ka përsëritur sot qëndrimin e tij kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan, duke e ko

Beogradi zyrtar e ka rritur presionin ndaj qytetarëve serbë të Kosovës që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, ata të vo