17-vjeçarja shqiptare niset nga Zvicra me autobus por zhduket

Postuar: 13/09/2018 - 09:19

Një vajzë 17-vjeçare shqiptare me banim në Neproshten të Maqedonisë, është zhdukur pa gjurmë.

Policia në Tetovë ka njoftuar se më datë 11 shtator 2018 rreth orës 14:00, babai i saj, 54-vjeçari F.A. nga fshati Neproshten i Tetovës, ka denoncuar se vajza e tij ishte nisur më datë 9 shtator 2018, me autobus nga Zvicra për në Tetovë, Maqedoni, por nuk ka mbërritur në shtëpi.

Vajza 17-vjeçare ka punuar përkohësisht si kujdestare në Zvicër, raportojnë mediat shqiptare në Maqedoni.

Gjithashtu njoftohet se po merren të gjitha masat për gjetjen e vendndodhjes dhe kthimin e të miturës në shtëpi, shkruan albinfo.ch.  Detaje tjera nga ky rast nuk janë dhënë, por kërkohet ndihmë për të zbuluar më shumë rreth kësaj ngjarjeje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Zakonisht, në këtë periudhë të vitit, plazhet greke i gëzohen rrezeve të diellit të ditëve të fundit të verës.

   Ministri i Jashtëm Ivica Dacic tha se Serbia do të njohë Kosovën dhe do të lejojë që të ketë karrigen në OKB, kur të "fluturojnë derra

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev paralajmëron votuesit se dështimi i marrëveshjes me Greqinë rrezikon ta zhysë vendin në kaos dhe izolim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përveç takimeve me lideret e subjekteve politike në Republikën e Maqedonisë, ka takuar edhe

Në plazhin më të njohur të ishullit Zante në zonën Nauagio në Greqi, për pak mund të kishte ndodhur një tragjedi.

Aeroporti i Beogradit “Nikolla Teslla” është hapur për trafikun ajror pas bllokadës që nga mëngjesi kur një avion nga Egjipti kishte ngel

Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka treguar se në vitin 2001, maqedonasit kanë qenë pro ndarjes së Maqedonisë nga

Liderët politikë shqiptarë në jugun e Serbisë me kërkesat që tri komunat e kësaj pjese t’i bashkohen Kosovës, mund të nxisin konflikte nd

Senatori amerikan, Ron Johnson, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se zgjidhja e problemeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të

Dy ushtarakë turq janë ndaluar mesditën e sotme në zonën kufitare mes Turqisë dhe Greqisë në zonën e njohuri si Evros.