23 viktima në Greqi, 821 të prekur nga Covid-19

26/03/2020 - 10:17

Ka shkuar në 23 numri i viktimave në Greqi ndërsa numërohen 821 të prekur nga Covid-19.

Mediat greke njoftojnë se ka ndërruar jetë edhe një 46-vjeçar, me sëmundje të tjera shoqëruese.

Ndërkaq në 24 orë janë konfirmuar 78 raste të reja të infektuara me koronavirus.

Numri më i madh i tyre raportohet në Athinë.

Sipas mediave greke, nga 134 pacientë të shtruar, 53 janë të intubuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Flamuri i Maqedonisë së Veriut tashmë është ngritur në selinë e NATO-s në Bruksel, ku u shënua kështu aderimi i vendit në Aleancën Veriat

Qeveria e Malit të Zi i ka kërkuar ndihmë mjekësore NATO-s, përkatësisht Qendrës për Koordinimin e Përgjigjeve ndaj Fatkeqësive, sa i tak

Numri i personave që kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e koronavirusit ka shkuart në 32. Sikurse bëjnë të ditur mediat greke numri i p

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo përshëndeti finalizimin e procesit të antarësimit të Maqedonisë së Veriut në Nato.

Dy persona kanë humbur jetën në Greqi dhe numri total i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 28.

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por sipas saj edhe q

Ka shkuar në mbi 200 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftua

Ka shkuar në 25 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, pasi vetëm ditën e sotme kanë humbur jetën 3 persona.

Serbia ka shënuar edhe dy viktima nga koronavirusi vetëm në 24 orë.

Serbia ka konfimuar viktimën e katërt nga Covid-19.