51 viktima nga koronavirusi në Greqi

02/04/2020 - 09:59

Ka shkuar në 51 numri i viktimave në Greqi si pasojë e koronavirusit. Pacienti i fundit që ndërroi jetë nga sëmundja është një 51-vjeçar, vdekja e të cilit u konfirmua mbrëmjen e së mërkurës.

Sipas mediave greke, 51-vjeçari ishte baba i 4 fëmijëve. Ai ishte i shtruar në spitalin e Selanikut prej dy javësh. Gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua gjatë ditëve të fundit dhe nuk mundi t’i mbijetonte komplikacioneve që i shkaktoi virusi COVID-19.

Zëdhënësi i Ministrisë greke të Shëndetësisë deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan 81 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 1415 numrin e personave të infektuar. Autoritetet shëndetësore greke thanë se nga 51 të vdekurit, 39 janë burra dhe 12 gra. 94% e viktimave vuanin edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti shqiptar, njëherësh nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri njoftoi sot në profilin e tij në Facebook se ai, gruaja e tij dhe vajz

Numri i shtuar i të infektuarve dhe të vdekurve nga koronavirusi është shkaku kryesor për gjendjen e jashtëzakonshme që shpalli president

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Vetëm 5 raste të reja me koronavirus  u konfirmuan sot në Greqi, njoftuan nga Ministria e Shëndetësisë.

Greqia ka publikuar listën me 29 shtete që do të hapë kufijtë për turizëm duke filluar nga 15 qershori.

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Deri para Luftës II Botërore kur nazistët vranë rreth 97 përqind të hebrenjve që jetonin aty, Selaniku njihej si “Jeruzalemi i Ballkanit”

Pas deklaratës së djeshme të zëdhënësit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Turqisë se “ata që pretendojnë se janë djepi i kulturës, du

Serbia bën një hap përpara drejtë rikthimit në normalitet!

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme ku ka vendosur për ta shkarkuar Sulejman Re