Basha vlerëson kryetarin e Strugës, Ramis Merko

16/09/2018 - 12:05

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përveç takimeve me lideret e subjekteve politike në Republikën e Maqedonisë, ka takuar edhe kryetarin e Komunës së Strugës të cilin e ka përgëzuar për punën e bërë deri tani.

Nga ana tjetër, Ramis Merko falenderoi Bashën për vlersimet e bëra dhe përfshirjen e Komunës së Strugës në agjendën e vizitave gjatë ditës së shtunë.

Gjatë takimit, Merko u paraqiti gjithë projektet e filluara dhe projektet të cilat parashikohen për vitin 2019 dhe u diskutua për Referendumin e 30 shtatorit në Republikën e Maqedonisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti i pavarur maqedonas dhe njëherazi kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit, Pavle Bogoevski ka dhënë dorëheqj

Para fillimit të seancës Zv/Kryetari i Komisionit Antikorrupsion, Nuri Bajrami, me një retorikë të ashpër dhe duke i kërkuar falje opinio

Kryeministri grek Aleksis Tsipars i la pas deklaratat me ton nacionalist dhe u zotua për një Ballkan ku mbizotëron prosperiteti dhe bashk

Filluan takimet për “ fshesën” e paralajmëruar nga kryeministri.

Parlamaneti grek është sulmuar mesditën e sotme nga 15 persona.

“Sot jemi të përgatitur edhe politikisht edhe institucionalisht.

Maqedonia e Veriut duket se po shkon drejt vettingut të politikanëve, duke përfshirë dhe testin e drogës.

Analistët në Sarajevë thonë se raportet mes Bosnje-Hercegovinës dhe Kosovës janë komplikuar për shkak të vendimeve të nxituara të politik