Catherine Ashton takohet sot me Ivica Daçiç

14/12/2012 - 09:10

 

BRUKSEL- Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç do të bisedojë të sot në Bruksel me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të BE-së, Catherine Ashton, njoftoi mbrëmë qeveria serbe. 

Sipas kësaj komunikate, që e transmeton Fonet, para këtij takimi, kryeministri serb do të takohet edhe me homologun e tij bullgar, Bojko Borisov. 

Të dy kryeministrat, do të nënshkruajnë Marrëveshjen për implementimin e lidhjes ndërmjet Serbisë e Bullgarisë për gazin rus. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1627 teste të realizuara, 139 persona kanë rezu

Greqia ka hyrë formalisht në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit.

Greqia hapi zjarr ndaj një mjeti lundrues që transportonte civilë nga ishulli i Rodosit drejt Egjeut, sikurse bëjnë me dije mediat turke 

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç tha se Serbia kurrë nuk do të heqë dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare t

Greqia është tmerruar nga një ngjarje e rëndë mbrëmjen e djeshme në zonën e Kalitheas.

EODY njoftoi sot 126 raste të reja me koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në doganat e vendit, duke e çuar nu

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit një person ka humbur jetën  si shkak i

Një stuhi e fuqishme e shoqëruar me shira dhe përmbytje ka goditur Evian në Greqi.

Maqedonia e Veriut të shtunën ka regjistruar 200 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi i ri.

Autoritetet greke njoftuan sot për 151 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 7 janë zbuluar pas kontrolleve në pikat kufit