Cikloni i rrezikshëm mbërrin në Kretë, prek pjesën perëndimore të ishullit

19/09/2020 - 22:14

Cikloni mesdhetar ka mbërritur gjithashtu në Kretë duke prekur më shumë pjesën perëndimore të ishullit.

Shirat kanë filluar në mesditë në prefekturën e Chania dhe nga ora 17:00 ishte regjistruar 71 mm shi  në Paleochora.

Fenomenet e motit intensiv u shfaqën edhe në Heraklion. Shumë zona të Heraklionit u zhytën në errësirë, të tilla si lagjet përreth Ai Giannis në Knossos.

Në të njëjtën kohë, luhatjet e vazhdueshme të situatës aktuale krijuan shumë probleme.

Rrugët janë kthyer në shumë vende sikur janë lumenj, të tilla si Giofyros, por edhe brenda qytetit e nëpër lagje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis njoftoi se në Athinë, Selanik dhe në qytete të tjera do të vendoset ora policore, me qëllim t

Është shoqëruar me debate të ashpra mes kryeministrit të Kosovës Avullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, Forumi i Sigurisë i

Maqedonia e Veriut ka raportuar sërisht shifra të larta të infektuarish me COVID-19.

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis sapo njoftoi masat e reja ndaj koronavirusit për shkak të rritjes së rasteve pozitive me koronaviru

Autoritetet bullgare sot urdhëruan banorët të mbanin maska mbrojtëse në rrugë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Ivica Daçiç është zgjedhur kryetari i parlamentit të shtetit të Serbisë.

Në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti

Rriten shifrat nga COVID-19 në Greqi. Autoritetet greke publikuan sot 865 raste të teja të koronavirusit në vend.

Në 24 orët e fundit janë bërë 2688 testime, ndërsa janë regjistruar 641 raste të reja të covid-19 në Maqedoninë e Veriut:

Televizioni publik i Serbisë (RTS) në një shkrim rreth caktimit të datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Podujevën dhe Mitrovicën e