COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 15 viktima dhe 247 raste të reja

26/10/2020 - 21:09

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të viktimave të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj bën me dije se 15 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve. Autoritetet njoftojnë se janë realizuar 737 testime, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 247 raste.

Rastet pozitive sipas Ministrisë së Shëndetësisë:  në Shkup-116, Kumanovë-4, Shtip-12, Prilep-23, Tetovë-10, Strugë-12, Veles-7, Manastir-8, Ohër-14, Kavadar-2, Gostivar-10, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Koçan-3, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Kërçovë-6 dhe Resnjë-2.

Po ashtu, raportohet se 321 pacientë janë shëruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 35 viktima dhe 387 raste pozitive me Covid-19 nga 1,176 teste të kryera.

Greqia e ka nisur edhe këtë javë me shifra të larta nga COVID-19.

Mijëra qytetarë dhe shtetarë të Serbisë i bënë homazhet të dielën patriarkut Irinej, kreut të Kishës Ortodokse Serbe, i cili ndërroi jetë

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se udhëtimet drejt Malit të Zi vijojnë normalisht dhe të gjithë udhët

Mediat maqedonase shkruajnë se opozita vijon të kërkojë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit të shëndetësisë, Venko Filipç

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme, Josep Borrell, ka treguar gjatë një interviste për mediat serbe se mes Kos

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronavirus kanë rezultu

Nëpërmjet një deklarate të përbashkët, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj dhe Ministrja e Punëve të Jashtme d

Greqia regjistron sërish rekord të zi të viktimave.

22 nëntori është Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 112 vjet më parë në Kongresin e Manastirit.