Covid-19 në Maqedoninë e Veriut: 7 viktima dhe 165 raste të reja në 24 orë

03/07/2020 - 16:03

Thellohet bilanci prej Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Në 24 orët e fundit u shënuan edhe 7 viktima, disa prej të cilëve kishin dhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Numri total i viktimave ka shkuar në 328.

Në 1,454 testime të kryera po në 24 orë, u konfirmuan 165 raste të reja pozitive.

Ndërkohë janë regjistruar 128 persona të shëruar dhe në total 2,876 pacientë e kanë fituar betejën me sëmundjen.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë 3,586 raste aktive me Covid-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet greke njoftuan sot për 151 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 7 janë zbuluar pas kontrolleve në pikat kufit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se Projektligji për vlerat e luftës së UÇK-së, ndalon mendimin ndryshe dhe paraqet vazhd

153 raste të reja me koronavirus jane regjistruar ne 24 oret e fundit në Greqi. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në  5123.

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, u bëri thirrje pacientëve që janë shëruar nga COVID-19 të dhurojnë plazmën

6 viktima, 113 raste të reja nga kryerja e 1543 testimeve dhe 259 pacientë të shëruar është bilanci për Covdi-19 brenda 24 orëve të fundi

Autoritetet shëndetësore në Greqi paralajmëruan të martën për rrezikun e përhapjes së koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-

Ministria e Shëndetësisë në Maqedonisë e Veriut ka bërë me dije se nga 830 testime të realizuara brenda 24 orëve të fundit, 75 kanë janë

Tre të vdekur dhe 74 të infektuar nga Covid-19 është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi ka njoftuar se gjatë 14 orëve të fundit janë regjistruar 75 raste të reja me koronavirus

Katër viktima dhe 166 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore.