COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, mbi 1000 raste të reja me koronavirus

24/11/2020 - 22:16

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të rasteve të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga 3143 testime të kryera, 1,039 prej tyre kanë rezultuar pozitive ose e thënë ndryshe rreth 33%.

Po ashtu, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 15 persona nga COVID-19, duke e çuar bilancin total të viktimave në 1561.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut nga 56,164 persona të diagnostikuar me COVID-19, 33,892 janë shëruar ndërsa 20,711 raste ende janë aktive.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive në Shkup, në repartet e tjera të Qendrës Universitare si dhe në spitalet e qyteteve tjera janë të hospitalizuar 1,290 persona, shumica prej të cilëve janë në oksigjenoterapi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Maqedonia e Veriut ka regjistruar pak raste nga COVID-19 në 24 orët e fundit, por numri i viktimave mbetet ende i lartë.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se Serbia ofroi të paktën 8.000 vaksina nga prodhuesi "Pfizer", ndërsa po negoci

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me

Natalija Nileviç, 26 vjeçarja nga Podgorica është arrestuar nga policia e Malit të Zi pasi ka kërcënuar shqiptarët dhe malazezët përmes n

Moti i keq me reshje bore dhe temperatura nën ngrirje mbërthen Greqinë.

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiç është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për punësime partiake.

Greqia është goditur në orët e fundit nga një valë e motit të acartë e quajtur “Leandros”, e cila ka sjellë në fillim reshje bore në të g

Greqia ka regjistruar 20 viktima dhe 510 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 viktima dhe 361 raste të reja nga COVID-19.

Një aeroplan që mbante një milion doza të vaksinës Sinopharm COVID-19  nga Kina, arriti të Shtunën në Serbi, duke e bërë atë vendin e par