Ekzekutohet biznesmeni në një atentat mafioz

23/04/2019 - 18:05

Një biznesmen i njohur serbo boshnjak është ekzekutuar në atë që mediat lokale e përshkruajnë si ekzekutim në stilin mafioz.

Slavisa Krunic, i cili është pronar i disa bizneseve, përfshi dhe një firmë sigurie private, është vrarë në makinën e tij të hënën, 22 prill, ndërsa po shkonte në banesë në qytetin Banja Luka.

Edhe truproja dhe një prej sulmuesve është vrarë. Ndërkohë shoferi ndodhet në gjëndje të rëndë informon policia.

Ekzekutori i vrare

Policia ka identifikuar ekzekutorin si një vrasës serial, i cili ishte dënuar më përpara me 11 vite burg për vjedhje dhe grabitje. Gjithashtu eshte identifikuar dhe një person të dytë si autor në sulm dhe kanë nisur kërkimet për arrestimin e tij

Autorët kanë qenë të pajisur me armë automatike, bën të ditur media, ndërsa nuk është i qartë ende motivi i krimit.

Biznesmeni

Krunic njihej si zë kritik i partisë në qeveri. Disa vite më parë, ai publikisht deklaroi se kërcënohej nga dikush që dilte çdo ditë në skenën politike për të shitur bizneset e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë.

Mali i Zi, banorët e të cilit njihen për shifra të larta të konsumimit të duhanit në Evropë, ka ndaluar pirjen e cigares në vendet e mbyl

Gjatë kësaj jave Kosova dhe Serbia morën paralajmërime nga shtetet e Quintit.

Greqia nuk po gjen qetësi. Pas tërmetesh të fortë shteti helen po kërcënohet nga zjarret masive.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se

Universiteti Ndërkombëtar në Strugë, zhvillon trajnimet në drejtimin Kriminalistikë dhe Detektiv, në ambientet universitare, laborator kr

Prokurorja Elizabeta Josifovska, e cila është pjesë e PSP-së, sot dëshmoi në Prokurori për përndjekje të krimit të organizuar dhe korrups

Mëngjesin e kësaj të hëne, një tjetër termet me magnitudë 4.7 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë.

Shteti grek vazhdon përballjen me flakët e zjarrit të shkaktuara nga temperaturat e larta dhe era e fortë.

Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut në mesazhin me rastin e festës së Kurban Bajramit ka bërë thirrje për paqe, solidaritet, m