Gazetarja i hakërrehet ish-Kryeministrit Tsipras: Tradhtar, duhet të ishe në burg

18/10/2019 - 11:15

Një moment i pakëndshëm i ka ndodhur ish-Kryeministrit të Greqisë Alexis Tsipras, teksa po udhëtonte me aeroplan. Në të njëjtin fluturim nga Brukseli për në Athinë, ishte edhe gazetarja greke Georgia Mpitakou.

Ajo u afrua pranë Alexis Tsipras dhe e akuzoi për Marrëveshjen e Prespës për ndryshimin e emrit të Maqedonisë së Veriut.

“Keni shitur atdheun tuaj, jeni tradhëtar, duhet të ishit në burg”, i tha gazetarja ish-Kryeministrit grek, përpara se të ndërhynin shoqëruesit e Alexis Tsipras dhe ta largonin.

“Jeni fashist dhe tradhëtari më i keq i atdheut tuaj. Shkatërruat vendin, shitët historinë e të parëve tanë dhe akoma lëvizni i lirë”, iu drejtua gazetarja ish-Kryeministrit.

I ndjerë në siklet nga kjo situatë, Alexis Tsipras u filmua duke bërë një buzëqeshje të sforcuar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas Shqipërisë, tërmeti është zhvendosur në Greqi, ku janë regjistruar një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme.

"Serbia është e gatshme të bisedojë për kompromis sa i përket zgjidhjet së çështjes së Kosovës".

Opozita serbe akuzon presidentin Aleksandar Vuçiç për trafik droge.

Maqedonia e Veriut ka bojkotuar ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, nisur nga shpërblimi me çmimin në fjalë për Letërsi të Peter Handk

Më shumë se dy e treta e qytetarëve do të votonte për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO nëse nesër do të mbahej një referendum për ke

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër heli

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis do të takohet me presidentin e Turqisë, Reccep Tajip Erdogan gjatw të mërkurës, në një përpje

Pas tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë më 26 nëntor Greqia ishte një nga vendet e para që iu gjendën pranë Shqipërisë menjëherë pa

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi, duke shkaktuar lëkundje sizmike edhe në vendin tonë.

Lëvizja Vetëvendosje në vendin tonë ka bërë thirrje për një marshim paqësor në Tiranë më 28 nëntor nën moton “Vuçiç nuk vendos për shqipt