Gjendet i vdekur në makinë këngëtari i famshëm nga Maqedonia

08/07/2018 - 09:36

Këngëtari maqedonas Vlatko Ilievski, i cili përfaqësoi Maqedoninë në Festivalin e Këngës në Eurovision 2011, ka ndërruar jetë.

33-vjeçari është gjetur i vdekur në një makinë në Shkup mbrëmjen e së shtunës.

Më parë këtë javë ai festoi ditëlindjen.

Policia po heton për të zbuluar shkaqet e vdekjes së këngëtarit.

Vlatko përfaqësoi ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë në Eurovision me këngën Rusinka. Me 36 pikë dhe në vendin e 16-të në gjysmëfinalen e dytë, ai nuk arriti dot në finale.

Ai është një nga këngëtarët më të njohur të rock-ut të vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave përveç deputetëve të mazhorancës votuan edh

Pas votes ne Parlamentin e Maqedonise per ndryshimet kushtetuese vjen reagimi i NATO-s.

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese.

Pas tre ditëve debat, ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të Maqedonisë, sot pritet të hidhen në votim në seancën e Kuvendit, që nis në

Në Greqi vazhdojnë tensionet pas largimit nga qeveria të ministrit të Jashtëm Nikos Kotzias.

Zëdhënësja e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Oana Lungesku pas fillimit të negociatave inkuadruese të Maqedonisë në Aleancë, deklar

Kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski thotë për Deutsche Wellen se partia e tij nuk do ta mbështesë marrëveshjen historike për e

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka dhënë sot dorëheqjen pas sulmeve që aleati i djathtë në qeveri, Panos Kammenos, nuk i ka ndalur

“Ne e njohim Kosovën si një vend të pavarur dhe sovran.