Greqi, 1882 raste të reja dhe 100 të vdekur

03/12/2020 - 17:58

Greqia ka regjistruar sot një tjetër shifër të lartë të infektuarish dhe viktimash nga koronavirusi.

Autoritetet kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 1882 raste të reja me COVID-19. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 111537, prej të cilëve 52.9%  janë burra.

Në orët e fundit 100 pacientë kanë humbur jetën, duke e çuar në 2706 numrin e viktimave që prej fillimit të pandemisë. Mosha mesatare e viktimave është 80 vjeç dhe 96.5% kishin një sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë sipas autoriteteve mjekësore 622 qytetarë po trajtohen me intubim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia ka regjistruar 20 viktima dhe 510 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 viktima dhe 361 raste të reja nga COVID-19.

Një aeroplan që mbante një milion doza të vaksinës Sinopharm COVID-19  nga Kina, arriti të Shtunën në Serbi, duke e bërë atë vendin e par

Qeveria e Greqisë ka mbështetur një takim mes presidentit turk Erdogan dhe kryeministrit grek Mitsotakis, duke bërë kështu një hap para d

Greqia ka regjistruar 599 raste të reja dhe 33 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Një tërmet me magnitudë 4.2 Rihter është regjistruar në Greqi rreth orës 11:40.

Reshje të dendura shiu dhe përmbytjet kanë përfshirë ditën e sotme Greqinë. Pas disa ditësh ku temperatura ishin të larta dhe qytetarët p

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka bërë thirrje autoriteteve në Kosovë që të respektojnë marrëveshjet e nënshkruara, pasi nëse n

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 104 raste me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore greke kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 444 raste të reja të virusit COVID-19, nga të cilat