Greqi, 2135 raste të reja dhe 101 viktima në 24 orë

24/11/2020 - 18:08

Greqia sërish ka vijuar me shifra të larta të koronavirusit. 101 viktima dhe 2 mijë e 135 raste të reja kanë rezultuar brenda 24 orëve të fundit.

Në Ballkan, Greqia raporton shifrat më të larta nga COVID-19, teksa problem kryesor në shtetin fqinj po shihet gjendja e spitaleve.

Deri më sot janë 562 pacientë të intubuar dhe qindra të tjerë që kurohen nëpër spitale nga COVID-19.

Po ashtu duket se Greqia me shtyrjen e afatit të ”Lock-Down” festat e fundvitit do i kalojë nën masa kufizuese.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti grek, Giannis Kallianos ka folur për vëllain e tij, i cili është në gjendje të rëndë për shkak të koronavirusit.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar sërish sot rreth deklaratës së Ramush Haradinajt, i cili tha se  duhet një referendum

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot 444 raste të reja me koronavirus, nga 2518 testime të kryera në të gjithë vendin.

Greqia ka njoftuar rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus.

Kancelari austriak Sebastian Kurz ka folur për mediat në Serbi për zgjerimin e BE-së, raportet me Kosovën si dhe kushtin e Serbisë që ta

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nënshkroi Dekretin për shpalljen e Ligjit për Regjistrimin e Popullsisë.

Janë tri mundësi rreth kompromisit të mundshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, vlerëson Grupi Ndërkombëtar i Krizave (GNK).

Gjendet i vdekur në moshën 77-vjeçare Sifis Valiraqis, ish-ministër i Pasok.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të rasteve të reja dhe viktimave nga COVID-19 në 24 orët efundit.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, vlerësoi sot se “forcat që angazhohen për ‘Shqipërinë e Madhe’ pa dyshim do të fitojnë zgjedhjet