Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Greqi, regjistrohen 84 viktima nga COVID. Shifra të larta infektimesh

04/05/2021 - 18:02

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 1 387 raste të reja me koronavirus, ndërkohë që numri i të vdekurve ka qenë  84.

Kjo ka bërë që numri i viktimave të shkojë në një total prej 10 668 jetësh të humbura nga Covid-19 që prej fillimit të pandemisë.

Nga ana tjetër autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka patur 783 pacientë të intubuar në spitale, një pjesë e të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Kujtojmë që vetëm një ditë më parë Greqia hapi baret dhe restorantet duke u bërë gati për sezonin turistik edhe pse numri i rasteve të reja me koronavirus mbetet i lartë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

63 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, teksa janë konfirmuar 2 691 raste të reja nga 80,017 testime.

83 persona kanë humbur jetë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar me Covid-19, 3421 raste të reja.

Maqedonia e Veriut është në pritje të hapjes së negociatave për anëtarësimin në BE, por mosmarrveshja me Bullagarinë nuk po e lejon proce

Një grua 44-vjeçare në Selanik në Greqisë ka humbur jetën disa orë, pasi u vaksinua me vaksinën kundër Covid-19 të  AstraZenecës , ndërko

Serbia do të paguajë 25 euro ose 3000 dinarë, për secilin qytetar të saj që është vaksinuar me të paktën një dozë vaksine anti-covid.

Greqia vijon të ketë shifra të larta të infektuarish me COVID-19.

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka deklaruar të martën në Shkup se nisja e bisedimeve të anëtarësimit me B

62 raste të reja me Covid janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa kanë ndërruar jetë 25 persona.

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç ka akuzuar shqiptarët dhe kroatët se kur bëhet fjala për armë ata kanë që nga Lufta e Parë Bo

Pas disa muajsh masa të rrepta, Greqi është çliruar duke u përgatitur për një hapje të madhe të sezonit turistik.