Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Greqia regjistron 2353 persona të infektuar me COVID dhe 23 vdekje

02/03/2021 - 17:31

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,353 raste të reja me Covid-19, ku krahasuar me dje, ka një rritje me 1,176 raste të reja.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve deri më tani ka shkuar në 194,582 persona të infektuar.  Gjithashtu 422 pacientë trajtohen të intubuar në spitale, ndërkohë që nga fillimi i pandemisë, 1,364 pacientë janë larguar nga ICU.

EODY konfirmoi ndër të tjera se sot janë regjistruar edhe 23 vdekje të reja, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6,557 vdekje në vend.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë publikuar pamjet e autorëve të vrasjes së gazetarit grek George Karaivaz javën e kaluar në Athinë.

Greqia planifikon të heqë kufizimet e karantinës nga java e ardhshme për udhëtarët nga Bashkimi Evropian dhe nga pesë vende të tjera.

Policia maqedonase, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA, në një operacion anti-drogë në rrugën Pl

Një gazetar investigativ grek është qëlluar dhe vrarë pranë shtëpisë së tij në Athinë.

Autoritetet greke njoftuan sot se rastet e reja të konfirmuara të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2747, nga të cil

Këtë të hënë janë hapur të gjithë dyqanet dhe bizneset e vogla në Greqi, me përjashtim të Selanikut, Patrës dhe Kozanit.

50 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Qeveria turke do që deri në fillim të vjeshtës të vaksinojë 60% të popullsisë kundër virusit korona.

Maqedonia e Veriut ka pranuar të enjten 20.000 doza të vaksinës ruse Sputnik V, si donacion nga Serbia ndërsa së shpejti pritet të marrë

Një tragjedi ndodhi pak kohë më parë në Gymnos Evia  në komunën e Eretria, ku sipas informacionit të parë të paktën katër anëtarë të ekui