Greqia regjistron 41 raste të reja me COVID-19, 9 pacientë të intubuar

11/07/2020 - 20:53

Greqia ka regjistruar 41 raste të reja me COVID-19,m nga të cilat vetëm 13 janë raste të brendshme. Rastet më të shumta mbeten ato të importuarat, 15 të cilat ishin të importuara dhe u zbuluan me vullnetin e tyre për të kryer testimin.

11 raste të tjera u zbuluan nga kontrollet në pikat kufitare. Ndërkohë edhe sa i përket rasteve të brendshme, 9 prej tyre ishin në njësinë rajonale kryesore të Greqisë, Atikë.

Lajmi i mirë është se nuk ka asnjë viktimë nga COVID-19 në Greqi në 24 orët e fundit teksa të vetmit që rrezikohen janë 9 pacientët e intubuar në spital.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia regjistroi 262 raste të reja, duke shënuar dhe ditën me bilancin më të lartë të të infektuarve që prej shpërthimit të pandemisë së

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar mandatin kreut të LSDM-së, njëherë udhëheqësit të koalicionit “Mundemi

Organizmi Kombëtar i Shëndetit në Greqi ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 262 raste të reja me Covid-19 në ven

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1627 teste të realizuara, 139 persona kanë rezu

Greqia ka hyrë formalisht në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit.

Greqia hapi zjarr ndaj një mjeti lundrues që transportonte civilë nga ishulli i Rodosit drejt Egjeut, sikurse bëjnë me dije mediat turke 

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç tha se Serbia kurrë nuk do të heqë dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare t

Greqia është tmerruar nga një ngjarje e rëndë mbrëmjen e djeshme në zonën e Kalitheas.

EODY njoftoi sot 126 raste të reja me koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në doganat e vendit, duke e çuar nu

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit një person ka humbur jetën  si shkak i