Greqia vijon me ritme të larta, 2186 të infektuar dhe 89 vdekje nga Covid-19

02/12/2020 - 19:36

Organizata Kombëtare e Shëndetit (EODY­) në Greqi njoftoi se ditën e sotme janë regjistruar 2186 raste të reja të infektimve me COVID-19.

Vijon edhe numri i vdekjeve të jetë i lartë. Sipas burimeve zyrtare janë regjistruar 89 humbje jete duke shkuar numri në 2606 vdekje gjithsej në vend.

Mësohet se ditën e sotme vetëm nga kontrollet e hyrjeve në vend janë evidentuar 28 të prekur me virus.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 109655. Ndërkohë që 613 pacientë po trajtohen të intubuar. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. 175 (28.5%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 611 pacientë të tjerë janë përmirësuar duke u larguar nga reparti i trajtimeve intesive, ICU.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se Serbia ofroi të paktën 8.000 vaksina nga prodhuesi "Pfizer", ndërsa po negoci

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me

Natalija Nileviç, 26 vjeçarja nga Podgorica është arrestuar nga policia e Malit të Zi pasi ka kërcënuar shqiptarët dhe malazezët përmes n

Moti i keq me reshje bore dhe temperatura nën ngrirje mbërthen Greqinë.

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiç është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për punësime partiake.

Greqia është goditur në orët e fundit nga një valë e motit të acartë e quajtur “Leandros”, e cila ka sjellë në fillim reshje bore në të g

Greqia ka regjistruar 20 viktima dhe 510 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 viktima dhe 361 raste të reja nga COVID-19.

Një aeroplan që mbante një milion doza të vaksinës Sinopharm COVID-19  nga Kina, arriti të Shtunën në Serbi, duke e bërë atë vendin e par

Qeveria e Greqisë ka mbështetur një takim mes presidentit turk Erdogan dhe kryeministrit grek Mitsotakis, duke bërë kështu një hap para d