Gruaja shtatzënë humb jetën në Kanionin e Matkës

08/07/2018 - 09:06

Një tragjedi ka tronditur dje Kanionin e Matkës dhe vizitorët e saj. Rreth orës 16:00 një shqiptare e re nga Kosova i është afruar lumit Treska për të larë duart, mirëpo fati i keq ka qëlluar që të rrëshqasë në ujë, thonë dëshmitarët okularë për Almakos.

Ujërat e shpejta në Matkë nuk i kanë lënë hapësirë kosovares që të dalë në brigje, ndërsa situatën e ka rënduar shtatzënia e saj.

Më në fund, disa persona kanë arritur ta nxjerrin jashtë lumit kosovaren. Por fatkeqësisht ajo kishte ndërruar jetë.

Sipas tyre, ndihma e shpejtë është vonuar më shumë se një orë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave përveç deputetëve të mazhorancës votuan edh

Pas votes ne Parlamentin e Maqedonise per ndryshimet kushtetuese vjen reagimi i NATO-s.

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese.

Pas tre ditëve debat, ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të Maqedonisë, sot pritet të hidhen në votim në seancën e Kuvendit, që nis në

Në Greqi vazhdojnë tensionet pas largimit nga qeveria të ministrit të Jashtëm Nikos Kotzias.

Zëdhënësja e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Oana Lungesku pas fillimit të negociatave inkuadruese të Maqedonisë në Aleancë, deklar

Kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski thotë për Deutsche Wellen se partia e tij nuk do ta mbështesë marrëveshjen historike për e

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka dhënë sot dorëheqjen pas sulmeve që aleati i djathtë në qeveri, Panos Kammenos, nuk i ka ndalur

“Ne e njohim Kosovën si një vend të pavarur dhe sovran.