Haradinaj: Kryeministri, kushti për koalicion

12/12/2012 - 17:36

Në një intervistë për “RTK”, Ramush Haradinaj ka posti i kryeministrit është mënyra e vetme përmes të cilës ai mund të kontribuojë në të mirë të Kosovës. 
“AAK ka marrë një ofertë për të ndarë përgjegjësitë dhe besoj se një koalicion me PDK-në do të bëhet. AAK është e interesuar që të ndryshojë situatën në vend, pasi gjendja aktuale nuk është e mirë”,- ka thënë Haradinaj. 

Haradinaj ka nënvizuar se edhe pa u bërë pjesë e koalicionit AAK do të marrë përsipër përgjegjësitë, për të ndihmuar në realizimin e reformave dhe në proçeset integruese të Kosovës. 

Ndërsa në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi, Haradinaj ka thënë se ky proces është përgjegjësi e të gjithëve dhe jo vetëm e qeverisë. 

“Temat që trajtohen në dialog janë edhe te mijat edhe të Aleancës dhe nuk janë vetëm të qeverisë. Unë nuk mund të kursehem kur bëhet fjalë për interesat e vendit. Të gjithë duhet të kuptojnë diçka, që është buka dhe uji për qytetarët e tij”,- ka theksuar lideri i AAK-së. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia regjistroi 262 raste të reja, duke shënuar dhe ditën me bilancin më të lartë të të infektuarve që prej shpërthimit të pandemisë së

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar mandatin kreut të LSDM-së, njëherë udhëheqësit të koalicionit “Mundemi

Organizmi Kombëtar i Shëndetit në Greqi ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 262 raste të reja me Covid-19 në ven

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1627 teste të realizuara, 139 persona kanë rezu

Greqia ka hyrë formalisht në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit.

Greqia hapi zjarr ndaj një mjeti lundrues që transportonte civilë nga ishulli i Rodosit drejt Egjeut, sikurse bëjnë me dije mediat turke 

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç tha se Serbia kurrë nuk do të heqë dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare t

Greqia është tmerruar nga një ngjarje e rëndë mbrëmjen e djeshme në zonën e Kalitheas.

EODY njoftoi sot 126 raste të reja me koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në doganat e vendit, duke e çuar nu

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit një person ka humbur jetën  si shkak i