Kaos në ishullin grek të Samosit, plagosje dhe evakuime

16/10/2019 - 08:54

Kaos në ishullin grek të Samosit në Greqi. Refugjatët janë përleshur mes tyre duke i vënë flakën kampit.

Të paktën 8 persona mbetën të plagosur, ndërsa qendra e pritjes u shkatërrua tërësisht. Më shumë se 6 mijë refugjatë u evakuuan.

Ngjarja shkaktoi shqetësim e panik te banorët vendas, po ashtu u mbyllën edhe shkollat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mediat shqiptare në Maqedoninë e Veriut shkruajnë se sapo është liruar nga paraburgimi ish-kryeprokurorja speciale Katica Janeva.

Sipas mediave vendase, sapo është liruar nga paraburgimi ish-kryeprokurorja speciale e Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva.

Mediat serbe e kanë marrë për provokim faktin se një firmë shqiptare ka nisur të shesë çokollata në vendin e tyre.

Shteti i Bosnje-Hercegovinës është goditur nga një tërmet mëngjesin e së martës.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dalë nga spitali, ku ishte shtruar për shkak të problemeve në zemër, raportoi transmetuesi pub

“Presidenti serb, Vuçiç është dërguar në spital për shkak të problemeve me zemrën.” DW tha se “njoftimi vjen nga zyra presidenci

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është shtruar në spital pasi ka shfaqur probleme kardiovaskulare.

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ndodhi mbrëmjen e së së premtes në 20:15 me orën lokale, 91 kilometra në jug të Athinës dh

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut.

Kroacia do të mbajë zgjedhjet presidenciale më 22 dhjetor. Data u njoftua nga kryeministri kroat Andrej Plenkovic.