“Kemi tri plumba për ty”, kërcënohet me vdekje ministri grek Kotzias

02/02/2018 - 08:49

Ministri i Jashtëm grek, Kotzias ka marrë një letër ku e kërcënonin me vdekje. Mediat greke raportojnë sot se denoncimi për letrën dhe kërcënimi me vdekje është bërë publik nga ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve, Nikos Toskas, i cili e zbuloi këtë fakt teksa foli në ANT1.

Sipas tij, letra ishte anonime dhe në të ishte një mesazh i qartë. “Ne kemi tri plumba për ju”, thuhej ndër të tjera në letrën drejtuar Kotzias.

Letrën e kanë tashmë autoritetet dhe për këtë kanë nisur hetimet, për të zbuluar shkruesin dhe dërguesin.

Ministri për Mbrojtjen e Qytetarëve e përshkroi letrën si ‘të papranueshme’ dhe i bëri thirrje pjesës tjetër të forcave politike të dënojnë veprime të tilla, siç tha ai, ‘është në interes kombëtar të ketë një klimë më të mirë’.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave përveç deputetëve të mazhorancës votuan edh

Pas votes ne Parlamentin e Maqedonise per ndryshimet kushtetuese vjen reagimi i NATO-s.

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese.

Pas tre ditëve debat, ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të Maqedonisë, sot pritet të hidhen në votim në seancën e Kuvendit, që nis në

Në Greqi vazhdojnë tensionet pas largimit nga qeveria të ministrit të Jashtëm Nikos Kotzias.

Zëdhënësja e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Oana Lungesku pas fillimit të negociatave inkuadruese të Maqedonisë në Aleancë, deklar

Kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski thotë për Deutsche Wellen se partia e tij nuk do ta mbështesë marrëveshjen historike për e

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka dhënë sot dorëheqjen pas sulmeve që aleati i djathtë në qeveri, Panos Kammenos, nuk i ka ndalur

“Ne e njohim Kosovën si një vend të pavarur dhe sovran.