Maqedoni e Veriut, 126 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi

30/06/2020 - 20:35

Regjistrohen 126 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit. Aktualisht numri i personave që rezultojnë me koronavirus në total ka shkuar në 6334.

Ndërkohë, 4 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa numri i përgjithshëm i viktimave në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 302, prej të cilëve 171 kanë humbur jetën gjatë muajit qershor.

Sakaq, në spitalet e Maqedonise së Veriut, po kurohen 403 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se vendi i tij po zhvillon bisedime me një vend, që, siç tha, e ka përfunduar vaksinën kundër

Në Maqedoninë e Veriut po zhvillohet dita e dytë e votimit për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare.

Maqedonia e Veriut regjistroi këtë të shtunë 8 viktima nga koronavirusi.

Greqia ka regjistruar 41 raste të reja me COVID-19,m nga të cilat vetëm 13 janë raste të brendshme.

Në Kroaci, së shpejti do të fillojë dhurimi vullnetar i plazmës së gjakut nga personat që e kanë mbijetuar sëmundjen COVID-19, të cilën e

Një përgjim, ku dëgjohet ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa ofendon shqiptarët, po bën xhiron e rrjetit.

6 persona kanë humbur jetën në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

10 persona të infektuar me koronavirus në Serbi kanë humbur jetën gjatë natës së kaluar në spitalin "Novi Pazar".

Me iniciativën e Berlinit dhe Parisit përfaqësuesit e Serbisë dhe Kosovës vazhdojnë dialogun, që u ndërpre papritmas një vit më parë.

Janë konfirmuar 50 raste të reja me koronavirus në Greqi.