Maqedoni e Veriut, 39 viktima dhe mbi 1.200 raste të reja

25/11/2020 - 22:24

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në rajonin tonë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë kryer 3349 testime, nga të cilat janë diagnostikuar 1288 infeksione ditore. Shkupi mbetet qyteti më i prekur me 570 raste ditore.

Po ashtu, autoritetet njoftojnë se janë shënuar 39 viktima, për një total prej 1600 fatalitetesh.

Lajm i mirë është se 1078 pacientë e kanë mposhtur koronavirusin, ndërsa 20882 persona mbeten të infektuar aktivë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se Serbia ofroi të paktën 8.000 vaksina nga prodhuesi "Pfizer", ndërsa po negoci

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me

Natalija Nileviç, 26 vjeçarja nga Podgorica është arrestuar nga policia e Malit të Zi pasi ka kërcënuar shqiptarët dhe malazezët përmes n

Moti i keq me reshje bore dhe temperatura nën ngrirje mbërthen Greqinë.

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiç është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për punësime partiake.

Greqia është goditur në orët e fundit nga një valë e motit të acartë e quajtur “Leandros”, e cila ka sjellë në fillim reshje bore në të g

Greqia ka regjistruar 20 viktima dhe 510 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 viktima dhe 361 raste të reja nga COVID-19.

Një aeroplan që mbante një milion doza të vaksinës Sinopharm COVID-19  nga Kina, arriti të Shtunën në Serbi, duke e bërë atë vendin e par

Qeveria e Greqisë ka mbështetur një takim mes presidentit turk Erdogan dhe kryeministrit grek Mitsotakis, duke bërë kështu një hap para d