Maqedoni e Veriut, regjistrohen 25 viktima dhe 1,182 raste të reja me Covid-19

21/11/2020 - 21:44

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 25 persona si shkak i COVID-19.

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,487 viktima. Po ashtu sipas të dhënave në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1,182 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 53,631  persona numrin e përgjithshëm i të prekurve nga virusi, që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.

Në rajon që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 31,659 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 138 të tjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozhoviq, të shtunën është shpallur person “non grata” dhe i është kërkuar largimi nga vendi, bën

Maqedonia e Veriut vijon të shënojë shifra të larta infektimesh dhe vdekjesh nga koronavirusi.

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit qe

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut.

Në Greqi autoritetet njoftuan sot 2,018 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 2 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vend

Gjatë 24 orëve të fundit, Serbia ka regjistruar 7 606 raste të reja të personave të infektuar me Covid-19.

620 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID gjatë 24 orëve të fundit në Mal të Zi.

Greqia do të zgjasë masën e izolimit mbarëkombëtarë, për një javë, deri në 7 dhjetor, teksa rastet me koronavirusin e ri vazhdojnë të rri

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në rajonin tonë.