Maqedonia e Veriut, ofron teste falas të Covid-19 për turistët e huaj

08/05/2021 - 13:13

Maqedonia e Veriut synon që të tërheqë sa më shumë turistët nga vendet e rajonit, duke ofruar teste PCR falas ndaj Covid-19.

Autoritetet bëjnë me dije se gjatë vitit 2021, Maqedonia të vizitohet nga 50 mijë turistë të huaj, të cilëve do t’u ofrohet testi falas.

Sektori i turizmit këtë vit, ashtu si edhe në shumë vende të tjera të Ballkanit do të varet nga procesi i vaksinimit dhe nga vendet nga ku priten të vijnë turistët e huaj, do të kërkojnë ose jo që shtetasit e tyre të karantinohen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë publikuar shifrat përsa i përket situatës së COVID-19 atje.

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë raportuar se në 24 orë janë 791 persona të infektuar me COVID-19 nga të cilat 1 u zbulua pas kontr

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar  2 viktima nga koronavirusi, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 5,

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç ka deklaruar se është vënë në dijeni se kur ndodhej në Beograd ku u takua me Patriarkun Po

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç e ka cilësuar Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë si më të vështirë nga ç’e priste.

Të tjera detaje tragjike dalin në dritë në lidhje me vrasjen e shefit të Antidrogës të Ulqinit, Rudolf Elezoviç.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti konfirmoi se pati polemika gjatë samitit të krerëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Tiranë mes

Ditën e sotme, sindikatat në Greqi kanë dalë në protestë duke shtruar disa kërkesa të cilat sipas tyre duhen plotësuar me urgjencë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka replikuar me homologen e tij serbe gjatë takimit të Liderve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, që