Maqedonia e Veriut pezullon kampionatin e futbollit

30/10/2020 - 22:23

Situata me pandeminë në të gjithë Europën po i çon disa shtete drejt një mbylljeje tjetër. Numat janë në rritje për të gjitha vendet dhe një ndër ato që po rrezikon dhe po merr masa kufizuese të cilat kanë prekur sportin apo futbollin është vendi ynë fqinj i Maqedonisë së Veriut.

Ministria e Shëndetësisë atje ka ndryshuar protokollet e saj duke detyruar në një farë mënyre Federatën e Futbollit në Maqedoninë e Veriut, që të marrë kohën e nevojshme duke pezulluar këtë fundjavë kampionatin.

Një gjendje alarmi është ndërkohë edhe në vendet e tjera europiane, e sidomos në Itali ku shumë klube kanë dhe kishin futbollistë të prekur nga koronavirusi, teksa Federata atje u hoqi mundësinë edhe 1000 tifozëve të pranishëm, duke i mbyllur sërish dyert e stadiumeve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 35 viktima dhe 387 raste pozitive me Covid-19 nga 1,176 teste të kryera.

Greqia e ka nisur edhe këtë javë me shifra të larta nga COVID-19.

Mijëra qytetarë dhe shtetarë të Serbisë i bënë homazhet të dielën patriarkut Irinej, kreut të Kishës Ortodokse Serbe, i cili ndërroi jetë

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se udhëtimet drejt Malit të Zi vijojnë normalisht dhe të gjithë udhët

Mediat maqedonase shkruajnë se opozita vijon të kërkojë dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit të shëndetësisë, Venko Filipç

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme, Josep Borrell, ka treguar gjatë një interviste për mediat serbe se mes Kos

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 2.553 teste të dyshuara për COVID-19, prej tyre pozitivë me koronavirus kanë rezultu

Nëpërmjet një deklarate të përbashkët, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj dhe Ministrja e Punëve të Jashtme d

Greqia regjistron sërish rekord të zi të viktimave.

22 nëntori është Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 112 vjet më parë në Kongresin e Manastirit.