Mbyllet plazhi në Greqi

21/07/2019 - 17:13

Autoritetet greke vendosën të mbyllin plazhin në Porto Rafti pas tërmetit pasi ekziston frika e shkëputjes së shkëmbinjve, duke rrezikuar jetën e pushueve.

Sipas mesogianews.gr, ky shkëmb i rrezikshëm ndodhet në Panorama Beach në Porto Rafti, pranë Avlaki.

Autoriteti i Mbrojtjes Civile i Komunës së Markopoulo, ndërhyri i alarmuar pranë Autoriteti Portual për të vazhduar menjëherë me evakuimin e këtij plazhi.

Kryebashkiaku Markopoulou, Sotiris Methenitis, tha: “Ne po u bëjmë thirrje urgjente qytetarëve dhe qytetarëve për shpalljen e këtij njoftimi, si dhe vetëdijesimin për nevojën, bashkëqytetarë ose pushues, të paktën për 10 ditë, që të mos lahen në atë plazh, derisa të ruhet siguria e nevojshme “.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Serbia është e gatshme të bisedojë për kompromis sa i përket zgjidhjet së çështjes së Kosovës".

Opozita serbe akuzon presidentin Aleksandar Vuçiç për trafik droge.

Maqedonia e Veriut ka bojkotuar ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, nisur nga shpërblimi me çmimin në fjalë për Letërsi të Peter Handk

Më shumë se dy e treta e qytetarëve do të votonte për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO nëse nesër do të mbahej një referendum për ke

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër heli

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis do të takohet me presidentin e Turqisë, Reccep Tajip Erdogan gjatw të mërkurës, në një përpje

Pas tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë më 26 nëntor Greqia ishte një nga vendet e para që iu gjendën pranë Shqipërisë menjëherë pa

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi, duke shkaktuar lëkundje sizmike edhe në vendin tonë.

Lëvizja Vetëvendosje në vendin tonë ka bërë thirrje për një marshim paqësor në Tiranë më 28 nëntor nën moton “Vuçiç nuk vendos për shqipt

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë që goditi Greqinë përgjatë së dielës.