Në karantinë liderët e 2 partive më të mëdha në Maqedoninë e Veriut

10/04/2020 - 12:25

Liderët e dy partive të mëdha në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev e Kristian Mickoski janë futur në karantinë. Kreu i LSDM-së Zaev njoftoi përmes Facebook-ut se vendosi të izolohej pas kontaktit me një pacient me koronavirus.

Ai thotë se ndjehet mirë dhe është në pritje të rezultatit të testimit. Ndërsa lideri i VMRO-DPMNE-së Mickoski tha se u vetëizolua pas intervistës me një gazetar, i cili rezultoi i infektuar. Mickoski tha se testi kishte dalë negativ, por kishte vendosur të respektonte afatet e përcaktuara nga ekspertët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkimi Evropian vazhdon të proklamojë unitet karshi qasjes që synon të aplikojë në lehtësimin e dialogut Kosovë-Serbi, me gjithë deklar

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës, bënë thirrje të shtunën për rifillimin e menjëhershëm të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe S

Zgjedhjet duhet të mbahen në momentin e parë të mundshëm, sipas mundësive ligjore dhe situatës me epideminë.

Sot mbushen 14 vjet nga përfundimi zyrtar i funksionimit të Konfederatës Serbi dhe Mali i Zi.

Maqedonia e Veriut kërkon të marrë masa drastike për Festën e Fitër Bajramit gjatë fundjavës.

Sezoni turistik në Greqi do të hapet më 15 qershor ka njoftuar kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis duke shtuar se fluturimet ndërkombët

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, krerët e misioneve të BE-së, ambasadorët e Norvegjisë, Zvicrës, Mbretërisë së Bashkuar, kreu i Bankë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe dy viktima nga koronavirusi du

Duket se Mali i Zi, vendi i fundit ku arriti COVID-19 në Ballkan është i pari që e mposht.

Grekët kanë shkuar nëpër plazhe këtë të shtunë, teksa më shumë se 500 të tilla janë hapur, pasi vendi po shikon mundësinë që të mund të r