Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Pandemia në Maqedoninë e Veriut, 62 raste të reja dhe 25 të vdekur

03/05/2021 - 22:36

62 raste të reja me Covid janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa kanë ndërruar jetë 25 persona.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime dhe rastet e reja janë 32 në Shkup, nga 7 në Prilep dhe Shtip, 5 Kumanovë, Strumicë 4, Kavadar 3, Veles, Koçani, Kërçovë dhe Vinicë 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 398 pacientë të shëruar nga koronavirusi dhe po ashtu ka pasur 25 të vdekur, ndërsa 10 prej tyre janë nga Shkupi, nga dy në Tetovë, Kavadar dhe Strumicë si dhe nga një në Kumnaovë, Prilepi, Manastir, Veles, Shtip, Ohër, Koani, Probishtip dhe Demir Hisar.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me Covid 19 janë diagnostifikuar 152.747 pacientë me koronavirus, ndërsa prej tyre 133.871 janë shëruar dhe 4.961 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 13.915.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

63 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, teksa janë konfirmuar 2 691 raste të reja nga 80,017 testime.

83 persona kanë humbur jetë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar me Covid-19, 3421 raste të reja.

Maqedonia e Veriut është në pritje të hapjes së negociatave për anëtarësimin në BE, por mosmarrveshja me Bullagarinë nuk po e lejon proce

Një grua 44-vjeçare në Selanik në Greqisë ka humbur jetën disa orë, pasi u vaksinua me vaksinën kundër Covid-19 të  AstraZenecës , ndërko

Serbia do të paguajë 25 euro ose 3000 dinarë, për secilin qytetar të saj që është vaksinuar me të paktën një dozë vaksine anti-covid.

Greqia vijon të ketë shifra të larta të infektuarish me COVID-19.

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka deklaruar të martën në Shkup se nisja e bisedimeve të anëtarësimit me B

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 1 387 raste të reja me koronavirus, ndërkohë që numri i të vdekurve ka qenë  84.

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç ka akuzuar shqiptarët dhe kroatët se kur bëhet fjala për armë ata kanë që nga Lufta e Parë Bo

Pas disa muajsh masa të rrepta, Greqi është çliruar duke u përgatitur për një hapje të madhe të sezonit turistik.